وزارت خزانه داری آمریکا بامداد جمعه سفیر ایران در بغداد و چند نهاد ایرانی را در فهرست تحریم ها قرار داد.

به گزارش تابناک به نقل از فارس، وزارت خزانه داری آمریکا بامداد جمعه (به وقت تهران) «ایرج مسجدی»، سفیر ایران در بغداد را در فهرست تحریم ها قرار داد. واشنگتن در اقدامی جداگانه هم چند نهاد ایرانی را به بهانه تلاش برای دخالت در انتخابات آمریکا تحریم کرده است.
در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، بهانه تحریمی ایرج مسجدی ارتباط با نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان شده است.
نهاد آمریکایی در بیانیه خود از آقای مسجدی به عنوان یکی از مشاوران نزدیک سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نام برده و نوشته ایشان نقش تعیین کننده ای در سیاست های سپاه قدس در عراق بازی کرده اند.
«استیون منوشین»، وزیر خزانه داری آمریکا گفت: «رژیم ایران با منصوب کردن مقام های نیروی قدس به عنوان سفیر در منطقه با هدف پیش بردن برنامه های بی ثبات کننده برون مرزی خود، امنیت و حاکمیت عراق را تهدید کرده است.»
وی اضافه کرد: «ایالات متحده به استفاده از ابزار ها و اختیارات در دسترس خود برای هدف قرار دادن رژیم ایران و مقام های سپاه قدس که قصد دخالت در امور ملت های مستقل را دارند ادامه خواهد داد.»
تحریم ها به بهانه دخالت در انتخابات آمریکا
دولت آمریکا علاوه بر تحریم آقای مسجدی، در بیانیه ای جداگانه از اعمال تحریم های جدید علیه چند نهاد ایرانی به بهانه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داده است.
در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا ۳ سازمان رسانه ای ایران به فهرست تحریم ها اضافه شده اند و آمریکا اطلاعات تحریمی مربوط به ۲ نهاد ایرانی دیگر را به روزرسانی کرده و برای آن بهانه های تحریمی جدید در نظر گرفته است.
شرکت «بیان ...

سرخط اخبار