حاشیه ای بر نظر عجیب بهنوش طباطبایی درباره چرم پوشی

دریافت خبر : شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۹
حاشیه ای بر نظر عجیب بهنوش طباطبایی درباره چرم پوشی
سالانه پوست یک میلیارد حیوان در دنیا به مصرف صنعت چرم می رسد. این در حالی است که ما انسان ها برای پوشیدن یک لباس مناسب، گزینه های مختلفی برای انتخاب داریم اما از آنجا که خیلی ها نمی دانند پوشیدن چرم و خز باعث می شود حیوانات چه خشونت بزرگی را از سر بگذرانند، اصرار به پوشیدن این لباس دارند.

آفتاب نیوز :
برای تبلیغات یک برند پوشاک چرم، مورد انتقاد گروهی از حامیان حیوانات و محیط زیست قرار گرفته است؛ تبلیغاتی که این روزها در فضای  شهری خودنمایی زیادی می کند. چند وقت پیش بهنوش طباطبایی در یک مصاحبه، طوری به این انتقادات پاسخ داد که مشخص شد او اصلاً نمی داند لباسی که تبلیغ آن را می کند از کجا می آید و ناشی از چه خشونت بزرگی است.
او در این مصاحبه گفته است: «اتفاقا این کار خیلی به محیط زیست ما کمک می کند. همان طور که ما به قصابی می رویم و گوشت می خریم، چرا آن زمان نمی گوییم خوردن گوشت به قیمت کشته شدن یک حیوان است؟ اتفاقاً خیلی برای محیط زیست خوب است که آن پشم و پوست حیوانی که برای مصارف گوشتی، کشته شده را استفاده کنیم تا روی زمین باقی نماند. چون تولید میکروب می کند و اتفاقات بدی را رقم می زند. این پوست و … باید بروند در یک سیستم دیگری استفاده شوند.»
اگر شما هم مثل بهنوش طباطبایی فکر می کنید که لباس های چرم و خزی که می پوشیم پوست همان حیوانی است که گوشتش را می خوریم و اگر فکر می کنید با پوشیدن پوست حیوانات در حال کمک به محیط زیست خود هستید، حتماً این گزارش را بخوانید.
شاید بیشتر ما فکر کنیم که چرم، همیشه محصول جانبی صنعت گوشت و لبنیات است اما این مسئله چندان صادق نیست. گاهی چرم، هدف اصلی برای پرورش حیوانات است. مثلاً ۸۰ درصد سود صنعت پررونق پرورش شترمرغ در آفریقای جنوبی از فروش چرم شترمرغ به دست می آید و گوشت، محصول ثانویه است. یا در هند، سود فروش چرم بیشتر از سود فروش گوشت گاوهاست. حتی فروش چرم حیواناتی که در وهله اول برای گوشتشان کشته می شوند، آنقدر پردرآمد است که به سختی می توان از چرم به عنوان یک محصول مازاد ...

[ مشاهده متن کامل حاشیه ای بر نظر عجیب بهنوش طباطبایی درباره چرم پوشی آفتاب نیوز ]