گروه استان ها مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران با بیان اینکه ۶۰ هزار حامی استان وجود دارند که ۲۷۰۰ یتیم را حمایت می کنند، گفت: ۳۰ هزار نفر از این افراد غیر فعالند و انتظار داریم به داد ما برسند و حامی ایتام باشند.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بابلسر، حجت الاسلام بشیر عالیشاه عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در بابلسر، اظهار داشت: 76 هزار خانوار معادل 130 هزار نفر از جمعیت مازندران، زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
وی افزود: چهار هزار نفر نیازمند مسکن در مازندران داریم که سه هزار نفر از این تعداد فاقد زمین هستند که نیازمند حمایت خیران هستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران با اشاره به اینکه در چهاردهم خردادماه فعالیت خود را در استان شروع کرده است، گفت: برنامه های ما را در قالب سه جهاد مهارت و توانمندسازی، جهاد نیکوکاری حمایت از نیازمندان و جهاد فرهنگی نمایشگاه های سواد رسانه و رساله و نخبه پروری بوده تعریف شده است.
عالیشاه با بیان اینکه یکی از برنامه های مهم ما در راستای فقرزدایی، توانمندسازی و خودکفایی مددجویان است، خاطرنشان کرد: در سال 94 حدود 19 هزار نفر در استان شناسایی شدند که 10 هزار نفر آموزش پذیر بودند و زمینه ورود آنها برای حضور در کلاس های فرهنگ کار و تلاش فراهم شد و از این تعداد 4 هزار نفر وارد بازار کار شدند.
وی افزود: یکی از برنامه های اصلی ما دیدار با خانواده ها ا ست که در بحث مفتاح الجنه خدمت خانوادهها میرسیم و مساعدت های لازم بعد از احصای مشکلات صورت میگیرد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران با اشاره به اینکه 29 درصد منابع ما از مرکز تامین میشود، گفت: 71 درصد منابع ما مردمی است که براساس دریافت کمک از خیران اداره میشود و این بر اهمیت حضور خیرین می افزاید.
عالیشاه خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات خوب کمیته امداد امام خمینی (ره)، ایجاد مرکز نیکوکاری است که تاکنون ...

عناوین مهم خبری