اگر تاکنون می پنداشتید که استفاده طولانی مدت از گوشی های هوشمند باعث سردرد مزمن می شود، احتمالاً درست فکر کرده اید. نتایج تحقیقات جدید دانشمندان این فرضیه را تایید می کند.

به گزارش ایسنا، اعتمادآنلاین نوشت: «محققان با بررسی ۴۰۰ نفر که از عارضه سردرد به دلایل میگرن، سردردهای تنشی و این قبیل بیماری ها رنج می بردند رابطه پررنگی بین استفاده از تلفن هوشمند و تشدید سردردها پیدا کردند. آنها پس از پرسش از شرکت کنندگان درباره عادات استفاده از تلفن هوشمند، تاریخچه سردرد و داروهای مصرفی متوجه شدند افرادی که بیشتر از تلفن های هوشمند استفاده می کنند تمایل بیشتری به مصرف داروهای مسکن دارند اما در مقایسه با افرادی که کمتر از تلفن های هوشمند استفاده می کنند، کمتر تحت تاثیر این داروها قرار می گیرند.
دکتر دیپتی ویبها، مسئول این گروه از محققان و استاد عصب شناسی علوم پزشکی موسسه All India در دهلی نو می گوید: «روابط کشف شده در این بررسی این احتمال را تقویت می کند که استفاده از تلفن هوشمند می تواند محرک تشدید سردرد باشد و ممکن است مکانیسم های نامشخصی وجود داشته باشد که مطالعات آینده آنها را برملا خواهند کرد.»
اگرچه تحقیقات این گروه دانشمندان در مجله «نورولوژی: آزمایش کلینیکال» به چاپ رسیده و نتیجه نمی گیرد که گوشی هوشمند عامل سردردها باشد، با این حال به مجموعه تردیدها درباره آثار منفی گوشی های هوشمند روی سلامت انسان افزوده است.
ارتباط میان گوشی هوشمند و درد
شرکت کنندگان در یکی از مراکز درمانی هند به ۲ گروه تقسیم شدند: افرادی که از تلفن همراه استفاده نمی کردند یا از تلفنی استفاده می کردند که تنها قابلیت برقراری تماس تلفنی داشت و گروه دوم افرادی بودند که با تلفن هوشمند کار می کردند. سپس شرکت کنندگان به پرسش هایی درباره شیوه استفاده از تلفن هوشمند و عارضه سردرد خود پاسخ دادند.
محققان پس از تحلیل پاسخ ها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار