مراسم افتتاحیه این کنفرانس پنجشنبه ۲۳ آبانماه با شعار «وحدت امت در دفاع از مسجد الاقصی» و با حضور رئیس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین ، در مراسم افتتاحیه سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی از آثار برگزیده علمی و تقریبی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی رونمایی شد. این کتاب ها که توسط پژوهشگاه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با همکاری نهادهای علمی و فرهنگی از جمله شورای هماهنگی مدارس اهل سنت و مؤسسه فرهنگی دارالحدیث در سال جاری تهیه، چاپ و منتشر شده است، توسط رئیس جمهور و دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی رونمایی شد.
فهرست کتاب های رونمایی شده:
موسوعه الاحادیث الفقهیه عند المذاهب الاسلامیه، فلسطین، از نهر تا بحر، المسجدالأقصی تاریخیأ، فقهیأ، سیاسیأ، المسلمون و اشکالیه الوحده، اهانه المقدسات الاسلامیه فی الفقه والقانون، الحجاب، دراسه اجتماعیه و فقهیه مقارنه، فقه الصلاه والسلام علی النبی و آله الکرام، سیدنا زین العابدین، آیین رفتاری مسلمانان با یکدیگر، مبانی شکل گیری تمدن اسلامی، جنگ از دیدگاه پیامبر اعظم(ص) و صعود چهل ساله در آیینه جهانی عناوین این کتاب هاست.
خلاصه سخنرانی آیت الله اراکی(دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی)
* از مقام معظم رهبری تشکر می کنم که پرچم تقریب و وحدت را به اهتزاز درآوردند، از مقام ریاست جمهوری هم که به این مراسم تشریف آوردند، تشکر می کنم. در ابتدای برنامه درخواست می کنم که برای علو درجات شهدای اخیر فلسطین و شهدای مقاومت فاتحه ای قرائت کنید.
* امروز جبهه مقاومت بیش از هر زمان دیگری تقویت شده و در سراسر منطقه بر استحکام این جبهه شدت بخشیده است. از جمله آثار این پیروزی جبهه مقاومت، گسترش پیام وحدت در جهان اسلام و به انزوا کشیده شدن جریان های تکفیری است. ما امروز با کمال خوشبختی اعلام می کنیم که گفتمان وحدت غلبه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار