نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان حج و زیارت عازم عربستان شدند

فارس نیوز جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و رئیس سازمان حج و زیارت، امروز جمعه ۲۱ تیرماه عازم عربستان شدند.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به همراه علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت جمعه شب (۲۱ تیرماه) از فرودگاه امام خمینی (ره) تهران عازم عربستان شد.
در مراسم بدرقه مسؤولان حج و زیارت، آیت الله قمی معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری نیز حضور داشت.
وی با اشاره به دستاوردها و برکات حج، اظهار امیدواری کرد که حج امسال به خوبی و در آرامش برپا شود.
برائت از مشرکین موجب تقویت وحدت مسلمانان است
همچنین حجت الاسلام سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه امسال بیش از ۸۶ هزار ایرانی به حج تمتع مشرف می شوند درباره برنامه های فرهنگی حج تمتع امسال اظهار داشت: خدا را شاکریم حج امسال هم به خوبی برنامه ریزی ها شد و امیدواریم به درستی و در آرامش نیز انجام می شود. ما برنامه های فرهنگی سال های قبل را بررسی کردیم و مواردی که نیازمند اصلاح بود، بازنگری کردیم؛ به طوری که اصلاحات انجام شد و برنامه های فرهنگی چه در هتل ها و اماکن مقدس در مکه، مدینه و مشاعر برنامه ریزی شد.
وی با بیان اینکه حج هر سال با سال های قبل متفاوت است که امیدواریم با تمامی برنامه های جنبی حج امسال آرام بوده و با دست پر زائران به کشور بازگردند، خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های ما مراسم برائت از مشرکین است. همچنین امسال نیز در فرمایشات مقام معظم رهبری به برائت از مشرکین تأکید شد و در تفاهم نامه بین ایران و عربستان نیز به برپایی این مراسم توجه شده است. بر همین اساس مراسم برائت از مشرکین امسال هم به نحو مطلوب برپا خواهد شد.
حجت الاسلام نواب خاطرنشان ...

سرخط اخبار