جزئیات جدیدترین ضربه وزارت اطلاعات به شبکه جاسوسی سیا +فیلم

خبرگزاری تسنیم سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۷
مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات از وارد کردن نخستین ضربه جهانی به شبکه جاسوسی آمریکا در بستر سایبری با محوریت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی خبر داد.

- اخبار سیاسی -
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات از وارد کردن نخستین ضربه جهانی به شبکه جاسوسی آمریکا در بستر سایبری با محوریت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی خبر داد و گفت: به زودی اطلاعات و جزئیات تکمیلی جدیدترین ضربه واردشده به این شبکه جاسوسی در آینده ای نزدیک ارائه می شود.
وی افزود: ما در یک عملیات دیگر توانستیم شبکه جدیدی از جاسوسان آمریکا را هم مورد ضربه قرار دهیم که این موضوع مربوط به ماه های اخیر است و جزئیات آن بعد از طی روند قضایی این جاسوسان با شرح عملیات وزارت اطلاعات در این زمینه اعلام و برخی از مستندات فعالیت های ماموران CIA در خارج از کشور و اطلاعات مربوط به این جاسوسان منتشر خواهد شد.
 مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات در ادامه با بیان اینکه "در مورد شبکه های جاسوسی و ضربه زدن به آنها دو مسئله برای ما اولویت دارد که یکی اشراف به داخل کشور و دیگری اشراف اطلاعاتی به خارج کشور است"، گفت: شبکه جاسوسی آمریکا متشکل از تعداد قابل توجهی از جاسوسان حرفه ای CIA است که در حمله اخیر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی و متحدان جهانی اش ضربه خورده است.
این مسئول ارشد اطلاعاتی با تأکید بر اینکه اعضای این شبکه جاسوسی از منابع ممتاز و برتر CIA هستند، اظهار داشت: آنان به دلیل نیت خائنانه، همکاری و اطلاعاتی که به CIA داده اند، از منابع ممتاز این سازمان جاسوسی محسوب می شدند.
وی اضافه کرد: محور فعالیت های ضدجاسوسی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی محدود به داخل کشور نیست و از ابعاد جهانی آن به عنوان عملیات ضدجاسوسی بین المللی تعبیر می کنیم.
مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات با اعلام اینکه "ما متحدان جهانی ...

سرخط اخبار