یک نویسنده و معارض اماراتی در سخنانی ضمن اشاره به سرکوب مخالفان، سازش با رژیم صهیونیستی را غیر قانونی دانست.

به گزارش مشرق ، «احمد الشیبه النعیمی» نویسنده و روزنامه نگار اماراتی در مصاحبه ای توافق امارات و رژیم صهیونیستی را نه « توافق صلح » بلکه « شراکت استراتژیک » برای نفوذ این رژیم در جهان عرب دانست.
النعیمی به وبسایت مرآة الجزیره گفت که متأسفانه امارات اجازه داده است تا گذرگاهی برای نفوذ رژیم اسرائیل به جهان عرب و اسلام شود و به طور قطع تل آویو بیشترین سود را از این توافق می برد.
این معارض اماراتی ساکن لندن، موضع مردم امارات را جدای از حاکمانشان دانست و گفت که جامعه امارات بیش از هر زمان دیگری در شرایط سرکوب به سر می برد و آزادی بیان به پایین ترین سطح خود رسیده است.
النعیمی تأکید کرد که مردم امارات سرکوب شده اند و بنابراین نمی توانند نظر واقعی خود را بروز دهند و از این رو سکوت کرده اند.
این نویسنده اماراتی با غیر قانونی خواندن سازش و اینکه چنین توافقی خلاف قانون اساسی امارات است، گفت: « آن ها [حاکمان امارت ابوظبی] مسئول چنین کاری نبودند، شورای عالی اتحادیه که از حاکمان امارت ها تشکیل شده، می بایست در این خصوص تصمیم می گرفت. در حالی که حاکمان دیگر امارت ها تاکنون هیچ حرفی درباره سازش و این تصمیم نزده اند. »
النعمی قدس را حق مسلمین دانست و گفت که هیچ کسی حتی خود فلسطینیان نیز حق رویگردانی از قدس را ندارند و افزود: «قدس ملک هیچ کسی نیست. هیچ کس نمی تواند رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسد. این یک مسأله فلسطینی و عربی است و هیچ کس حق ندارد قدس را بازیچه قرار داده یا هر طور که می خواهد، بفروشد؛ بنابراین دولت های دیکتاتوری که دست به چنین اقداماتی می زنند با مردم خویش مستبدانه رفتار می کنند؛ اما این مسأله دوام نخواهد آورد.»
پیش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار