آب معدنی یا دستگاه های تصفیه خانگی؟

دریافت خبر : دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱
اگر با این سوال مواجه هستید آب معدنی بهتر است یا استفاده از دستگاه های تصفیه خانگی، باید برخی واقعیت ها را در این زمینه بدانید.

آفتاب نیوز :
ویزیتور شرکت های مختلف بارها با خانه تان تماس می گیرند و با کلمات فریبنده تلاش می کنند که دستگاه های تصفیه آب شان را بخرید. آنها سعی می کنند با ویدئوهایی که در فضای مجازی منتشر می کنند به شما بقبولانند که کیفیت آب لوله کشی خانه ها نامناسب است و آخر و عاقبت شما را با انواع و اقسام بیماری های مختلف مواجه می کند. البته تبلیغات گسترده آنها در فضای مجازی چندان هم بی تأثیر نبوده است و فروشندگان لوازم خانگی امین حضور به «شهروند» می گویند فروش دستگاه های تصفیه آب نسبت به یک دهه پیش رشد قابل توجهی داشته و متقاضیان این دستگاه ها بیشتر از گذشته شده اند.
البته این تبلیغات به نفع تولیدکنندگان آب های بسته بندی هم بوده و حالا بنا به اعلام انجمن تولیدکنندگان آب معدنی ایران سالانه ٨٠٠ ‬ میلیون تا یک ‬ میلیارد لیتر آب بسته بندی در بازار ایران تولید و فروخته می شود. بنا به اعلام این انجمن سرانه مصرف آب معدنی در ایران سالانه ١٢ لیتر است در‬ حالی ‬ که این سرانه در کشورهای اروپایی به بیشتر از ١٠٠ لیتر هم می رسد.
اما دست نگه دارید… همه این مسائل بیشتر شبیه یک جنگ روانی است و نیازی نیست برای آب آشامیدنی تان هزینه اضافه تری بپردازید. ما در این گزارش به شما می گوئیم چرا ادعای فروشندگان دستگاه های تصفیه آب ادعایی بزرگ و غیر‬ واقعی است؟
وسواس برای آب نوشیدنی چقدر هزینه روی دست تان می گذارد؟
بر اساس اعلام شرکت آب و فاضلاب، متوسط قیمتی که خانواده های ایرانی برای قبض آب پرداخت می‬ کنند در حال حاضر چیزی بین ١٥ تا ٢٠ هزار تومان است، اما اگر این میزان هزینه کرد به نظرتان کافی نیست و به دستگاه تصفیه آب نیاز دارید یا می خواهید ...

[ مشاهده متن کامل آب معدنی یا دستگاه های تصفیه خانگی؟ آفتاب نیوز ]