پیش بینی باران طی امروز و فردا در ۱۳ استان/ هوا در نوار شمالی سرد می شود

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۴
سازمان هواشناسی از بارش باران طی امروز و فردا در ۱۳ استان کشور خبر داد و اعلام کرد، از اواسط هفته آینده دما در نوار شمالی کشور کاهش می یابد که همراه با بارش باران خواهد بود.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، با توجه به تحلیل آخرین مدل های هواشناسی در ساعات بعدازظهر و اوایل امشب برخی مناطق گیلان و ارتفاعات البرز در استان های سمنان، شرق مازندران، گلستان و شرق تهران و در شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و هرمزگان بارش پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.
همین شرایط را برای فردا در برخی مناطق گیلان، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز در استان های سمنان و شرق مازندران و در شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل و در جنوب غرب استان کرمان و شمال شرق هرمزگان شاهد خواهیم بود.
باران تابستانی در شمال غرب/ هوای گرم مهمان 4روزه کشور
رگبار باران در 7 استان/ وزش بادهای شدید در تهران
پیش بینی باران و صاعقه در 8 استان/ اولین باران تابستانی در 4 استان
روز شنبه در غالب نقاط کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود و از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده 10 تیرماه با ریزش هوای سرد، کاهش دما و بارش باران برای نوار شمالی کشور پیش بینی شده است.
همچنین طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی شده که در زابل باعث خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد. در این مدت برای استان های سمنان، اصفهان، یزد، قم، مرکزی و جنوب استان تهران نیز وزش باد همراه با گرد و خاک پیش بینی شده است.

سرخط اخبار