چگونه در آفرود زمین گیر نشویم؟

برنا نیوز جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۸
اگر شما تصمیم به رفتن به آفرود داشته باشید نیاز به تجهیزات عجیب و قریب و گران قیمت ندارید. با یک ماشین قابل اعتماد، یک مخزن پر از سوخت به همراه ذخیره آب و غذا و کمی حس مشترک برای پیمودن مسیر در بیابان هم می توان به مسیرهای خاکی ولی نسبتاً هموار رفت.اما اگر ماجراجو هستید و می خواهید به مکان های بکر سفر کنید در بسیاری از مواقع با یک مسیر سنگلاخی و یا شنی که پر از چالش های مختلف هست روبه رو خواهید شد. برای چنین مسیرهایی حتماً باید یک خودرو SUV چهار چرخ محرک با ارتفاع مناسب و حداقل مجهز به قفل دیفرانسیل داشته باشیم که البته خرید چنین خودرویی گران قیمت نیست و در حال حاضر با پرداخت حدود ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان هم می توان یک SUV کارکرده ولی قابل اعتماد خریداری کرد. اما باوجود داشتن یک SUV مناسب هم امکان گیر افتادن وجود دارد و هیچ کس دوست ندارد در یک باتلاق یا شنزار و یا مسیر سنگلاخی، زمین گیر شود و پیاده به دنبال کمک بگردد. برای اینکه چنین اتفاقی نیافتد رعایت این ۵ نکته برای تمام آفرود کارها یک امر ضروری است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ حتی اگر سال هاست که این کار را انجام می دهید، بازهم این نکات را مرور کنید و تجهیزات خود را بروز نمایید.
5. آگاهی از محدودیت های وسیله نقلیه
تمام چرخ محرک بودن یک کراس اوور دلیل بر این نیست که همانند جیپ روبیکون تریل یا تویوتا فوررانر قادر به مقابله با موانع و پیمودن مسیرهای سنگلاخی باشد. این خیلی مهم است که مطمئن شوید محدودیت ها و قابلیت های خودرو شما چیست، و اگر چنین نکته ای را رعایت نکنید به دردسر می افتید و ممکن است خود را درون یک باتلاق گیر بی اندازید که در این صورت اگر به شهر یا روستایی نزدیک باشید تنها سفر شما خراب می شود اما اگر در وسط دشت کویر یا لوت چنین اتفاقی برایتان رخ دهد به طور حتم جان شما هم به خطر می افتد.در اینجا عقل سلیم حاکم است. اگر در مسیر به جایی رسیدید که به طور قابل توجهی تنگ به نظر می رسد، یا خیلی سنگلاخی و ناهموار هست و یا شیب خیلی تند دارد بهتر است مسیر دیگری را انتخاب نمایید؛ در چنین مواقعی ممکن است با ادامه مسیر شما در وسط راه گیر بیافتید و یا کف خودرو شما برخورد شدید با سنگ ها داشته باشد که در این صورت، موجب آسیب جدی به خودرو می شود.
اگر وسیله نقلیه شما یکی از ۱۵ شاسی بلند برتر هست چندان نگران این بخش نباشید و بقیه نکات را دنبال کنید.
4. سفر به همراه دوستان
یکی دیگر از پیشنهادهای منطقی این است که چنین سفرهایی را به همراه دوستان انجام دهیم. تنها بودن در سفر خارج از جاده هرگز ایده خوبی نیست. در چنین مواقعی اتفاقاتی می افتد که شما به تنهایی قادر به ادامه راه نخواهید بود و گاهی اوقات این اتفاقات خطرناک هستند. سفر گروهی مزیت های بی شماری دارد. هرگاه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار