میراث مجید سریالی است که به زندگی دکتر شهیدشهریاری می پردازد و بیشتر تلاش دارد مجاهدت های علمی این دانشمند حوزه فناوری هسته ای ایران را روایت کند.

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری فارس، روزنامه جام جم گفت وگویی با عوامل سریال «میراث مجید» که به زندگی دکتر شهیدشهریاری می پردازد انجام داده است که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید.
هیچ گونه شعارزدگی در متن سریال دیده نمی شود
حسین تبریزی، کارگردانی سریال هایی چون «بوی باران»، «رخنه»، «تا رهایی» و «جاده در دست تعمیر» را در کارنامه دارد و این بار قرار است زندگی شهیدشهریاری را مقابل دوربین ببرد. به گفته تبریزی، مجموعه تلویزیونی میراث مجید سه بخش عمده دارد؛ یک بخش تاریخی از دهه 40 الی۵۰، بخش دیگر دهه 50 تا ۶۰ و بخش آخر، دهه 80 که زندگی خانوادگی شهید بعد از ازدواج تا زمان شهادت را به تصویر می کشد. درواقع این سریال شامل سه مرحله از زندگی مجید شهریاری است که از دوران قبل از تولد و زندگی پرفراز و نشیب و نحوه آشنایی و ازدواج پدر و مادر او و دوران کودکی تا زمان بعد از شهادت مجید شهریاری را در بر می گیرد.
تبریزی این سریال را ملودرامی عاشقانه دانست و افزود: به پایان رساندن این کار برایم بسیار مهم است. با وجودی که کارهای دیگری چون «در برابر باد»، «پلاک» و «مستند شهید بابایی» را پیش از این کار کرده ام، اما شخصیت والا و مظلومیت شهیدشهریاری حس آرامش دیگری در روند کار ایجاد کرده است که با وجود سنگینی بخش اول و نبود فضای تاریخی، برای ارائه یک کار خوب و مخاطب پسند بعضی از سکانس ها در حومه و در فاصله ۶۰ کیلومتر خارج از شهر گرفته می شود تا به لحاظ صحنه با فضای آن سال های زنجان منطبق باشد.
وی این سریال را به دور از شعارزدگی دانست و افزود: نویسندگان لحظه به لحظه زندگی شهیدشهریاری را روایت کرده اند و هیچ گونه شعارزدگی یا اتفاق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار