به ایتالیایی ها بگو دروغ نگویید

عصر ایران چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۵
کمی بعد اما داستان مترجم رقم خورد تا این بار خبر دهند استراماچونی در ایران «زندانی» شده؛ این خبر را هم رسانه های ایتالیایی و دست برقضا دوتا از معتبرترین آنها؛ یعنی گاتزتا دلو اسپرت و کوریره دلو اسپرت نوشتند. باشگاه استقلال فراموش کرده بود (ادعای مسئولان فدراسیون) برای مترجمش آی دی کارت صادر کند و این مربی ایتالیایی که دو مترجم هم در اختیار دارد، بدون حضور آنها بازی اول لیگ را برگزار کرد.

استقلال تهران خواسته یا ناخواسته فصل عجیب وغریبی را سپری می کند؛ این باشگاه که بر خلاف فصول گذشته امسال را به موقع شروع کرد و بازیکنان مد نظرش را خرید، با آندره آ استراماچونی، یکی از مربیان مشهور فوتبال ایتالیا هم به توافق رسید تا شبیه به دیگر رقیب تهرانی، یک مربی خارجی هم داشته باشد.
به گزارش شرق، آندره آ در استقلال استارت باشکوهی داشت و در بازی های پیش فصل تقریبا به هیچ تیمی رحم نکرد؛ آن قدر خوب که شاید خود استراماچونی هم به این باور رسیده بود که تیم یکدست و منسجمی دارد. شروع فصل اما برای «استرا» سخت تر از زمین های دیگری شد که روی آن بازی تدارکاتی انجام داده بود.
او ابتدا به ماشین سازی بازی اولش را باخت و بعد هم در ثانیه های پایانی هفته دوم، بازی برده را با یک مساوی مقابل فولاد به پایان رساند. این طور شد که سبک ایتالیایی استقلال که در دیدارهای پیش فصل سبکی تهاجمی، جذاب و بی رحم بود، از شش امتیاز فقط یک امتیاز را گرفت و کمی هواداران تیم را همین ابتدای کار نگران کرد.
البته این نگرانیِ فنی فقط قطره ای از بحران های پیچیده و عجیبی است که این روزها تیم آبی پوش پایتخت تجربه اش می کند. آنها که برای سومین بار در تاریخ رقابت های لیگ برتر هدایت شان را به یک سرمربی خارجی و برای اولین بار در تاریخ تیمشان را به یک مرد ایتالیایی داده اند، فکرش را هم نمی کردند در عرض دو، سه هفته به اندازه ماه ها حاشیه داشته باشند. اخلاق استراماچونیِ خوش تیپ چندان کیف وکوک نیست و این سرمربی تا به همین الان چند بار حسابی به آستانه نقطه جوش رسیده.
او که به واسطه حضور علی خطیر به استقلال آمده، حالا با رفتن حامی اش به ناگاه متوجه شده پذیرش حرف های دیگران ...

سرخط اخبار