خطر اتصال به وای فای رایگان!

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
اگرچه اینترنت رایگان به صورت وای فای در مکان های عمومی بسیاری یافت می شود و مورد استفاده بسیاری از کاربران هم قرار می گیرد، اما با توجه به ضریب امنیت بسیار پایین و ریسک های متعددی که این وای فای ها دارند، باید در در استفاده از آن ها احتیاط کرد.

- اخبار رسانه ها -
به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، امروزه استفاده از اینترنت وای فای و بی سیم را می توان در هر جایی پیدا کرد. بعضی از رستوران ها، هتل ها، کافی شاپ ها و فرودگاه ها مجهز به این فناوری هستند و به مشتریان خود اینترنت رایگان ارائه می دهند. اما خطر بزرگ وای فای های عمومی این است که اطلاعاتی که فرد رد و بدل می کند، برای تمام کسانی که از آن استفاده می کنند قابل مشاهده است .
اما چیزی که در این میان وجود دارد و تقریباً همه کاربران از آن بی اطلاع هستند، ضریب امنیت بسیار پایین و ریسک های متعددی است که وای فای رایگان در اماکن عمومی برای آن ها به وجود می آورد که ممکن است هرگز از تبعات منفی آن در آینده باخبر نشوند و تنها از حساب های کاربری آنها برای اهداف و انگیزه های شوم و غیراخلاقی هکرها و مجرمان سایبری سوءاستفاده شود .
اتصال به اینترنت وایرلس یا وای فای رایگان با اینکه فواید زیادی از جمله اینکه اتصال به اینترنت در هر لحظه و مکان در آن نامحدود است دارد، اما چون سیستمی عمومی و همگانی است و تمامی کاربران از یک نام کاربری و رمز عبور استفاده می کنند، ناخودآگاه کاربران را به سمت ناامنی در آن مکان پیش می برد و افزایش کلاهبرداری های مختلف نظیر حملات سایبری، بدافزاری، باج افزاری و فیشینگ را برای آنها در پی خواهد داشت .
به همین سبب کارشناسان امنیتی همواره به کاربران توصیه می کنند در صورتی که می خواهند در همه جا دسترسی به اینترنت داشته باشند و از خدمات آن بهره ببرند، بهترین راهکار آن است که از اپراتور مخابراتی مربوطه سیم کارت خود، بسته های اینترنتی با حجم و زمان مورد نیاز خود را تهیه و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار