مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی از آزادی 30 مددجوی جرایم غیر عمد استان همزمان با هفته گرامیداشت بسیج، خبر داد و گفت: 15 نفر از این زندانیان از زندان تبریز بودند.
به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، رسول تقی پور در گفت وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، هیات جان نثاران اباعبدالله الحسین(ع) تبریز نیز در حین آزادی، بسته های معیشتی بین این مددجویان توزیع کرده و یک خیر نیز کارت های نقدی اهدا کرد تا این عزیزان با دست خالی رهسپار خانه نشوند.
وی با تاکید بر اهمیت دستگیری از نیازمندان، به ویژه زندانیان جرایم غیرعمد در شرایط فعلی جامعه، اظهار کرد: با احتساب این 30 زندانی آزاد شده، ستاد دیه استان با کمک خیران، از ابتدای سال تاکنون، زمینه آزادی 246 زندانی غیرعمد را از زندان های استان فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه شش نفر از این مددجویان، زندانی زن بوده و مابقی زندانی مرد بودند، گفت: ستاد دیه استان برای آزادی این زندانیان، مبلغ 960 میلیون تومان شامل 600 میلیون تومان کمک بلاعوض و بیش از 400 میلیون تومان کمک تسهیلات با کارمزد چهار درصدی تامین کرده است.
مدیر ستاد دیه استان در خاتمه با بیان اینکه هم اکنون380 زندانی غیرعمد در زندان های استان روزگار می گذرانند، گفت: چهار نفر از این مددجویان، زندانی زن بوده و مابقی زندانی مرد هستند.
وی با اشاره به این که مبلغ بدهی این زندانیان بیش از 150 میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: بیش از 12 میلیارد تومان لازم است تا مقدمات آزادی این زندانیان نیز فراهم شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار