کشتارگاه های گلستان زیر ذره بین بازرسان؛ کشتار مرغ بدون فاکتور خرید ممنوع شد

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۵
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان از آغاز طرح نظارت بر کشتارگاه های طیور استان خبرداد و گفت: ورود و کشتار مرغ زنده بدون فاکتور در کشتارگاه ها ممنوع است و این واحدها باید قیمت تمام شده را رعایت کنند.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، علی اصغر اصغری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طرح نظارت بر کشتارگاه های طیور استان از بیستم خردادماه آغاز شده و تا 20 تیر ادامه خواهد داشت. این طرح با مشارکت دامپزشکی، تعزیرات حکومتی، انجمن صنفی کشتارگاه های طیور و بازرسان سازمان صنعت استان اجرا می شود.
وی خاطرنشان کرد: بازرسان مقیم در شهرها با استقرار در کشتارگاه های طیور بر کلیه ضوابط و دستورالعمل های صادره نظارت دارند و با نظارت بر فرآیند ورود و خروج دام زنده و کشتار، از ورود هرگونه مرغ زنده بدون فاکتور خرید و گواهی کشتار به کشتارگاه ها ممانعت به عمل می آورند.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان افزود: این طرح با هدف حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان و با تاکید بر مواردی از قبیل درج قیمت مصرف کننده بر روی بسته بندی ها، الزام صدور فاکتور توسط کشتارگاه ها و رعایت قیمت تمام شده در حال اجرا است.
تمام معوقات کارگران کشتارگاه صنعتی ایلام پرداخت می شود
تمام ظرفیت ها برای فعال سازی کشتارگاه استان ایلام به کار گرفته شود
فعالیت کشتارگاه ایلام، بارفع موانع و مدیریت جدید آغاز شد
وی گفت: کلیه کشتارگاه های طیور ملزم به رعایت قوانین و مقررات نظام صنفی و همکاری لازم با بازرسان این سازمان هستند و در صورت مشاهده هرگونه عدم همکاری و عدم رعایت قوانین برابر مقررات با واحد خاطی برخورد خواهد شد.
اصغری همچنین با اشاره به اهمیت اجرای این طرح بر اعمال نظارت های لازم بر این مراکز توسط بازرسان این سازمان تاکید کرد و رعایت استانداردهای لازم و قیمت های مصوب کارگروه تنظیم بازار را برای کشتارگاه ها ...

سرخط اخبار