مهران گذرگاه منتهی به زیارتگاه حسینی برای میلیون های فدایی راه آزادی که بی توجه به تهدید حرمله ها و شمرها در این مسیر به سوی کعبه دلدادگی جاری شده اند.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام ، حرارتی از جنس آتش همه را فراگرفته، شوری و ماتمی در دل های غم زده قلیان می کند، قلیانی که در دل های عاشق ایمان را به نشانی از عشق تو بالا می برند.
حسین(ع) نواده رسولان بی گناه، زاده عشق و کشته اسلام، آن روز که ندای «هل من ناصر ینصرنی» را سر دادی چه می دانستی که میلیون ها سرباز تو لبیک خواهند گفت. سربازانی که در راه دفاع از نام و نشان تو پیاده با پاهایی تاول زده راهی قتلگاهت می شوند، قتلگاهی که امروز کعبه میلیون ها سربازی است که ندای تو را درگذر هزار و چهارصد سال شنیده اند و بی توجه به هر تهدیدی از جانب حرمله ها و شمرها به سویت جاری شده اند.
حسین جان اینجا ایلام است، سرزمین بسیار کوچکی از سرسپردگان تو، از تاسوعا تا عاشورا، از عاشورا تا اربعینت موکب ها برپا می کنند، موکب به موکب از تو حرف می زنند، شور و عشق و زلزله ندای تو که درگذر زمان به جوانان امروز رسیده و سبب شده عاشقانت از پیر جوان، تا زن و مرد با پا که نه، با سر به سمت زیارتگاه تو شعله ور شوند.
 دنیای بی حسین(ع) مرا می ترساند
اینجا همه کلمات از تو نشأت می گیرد، همه راه ها به سمت تو منتهی می شود، همه قلم ها در وصف تو می نویسد، عاشقانه برای تو کوه می کَنَند، شاعران به عشق تو می سرایند، عارفان گوشه نشین خانقاه تو شده اند، اینجا حتی لالایی مادران نیز برای خواباندن علی اصغر توست.
در اینجا هر کس اگر یک بار در میهمانی اربعین تو حاضر شوند، دیگر برایش خیلی سخت می شود در زمان آرامش و به دور از این هیاهوی پر عشق به حرمت بیاید، در این مسیر کسی آرامش ندارد، همه لبیک گویان بر سر و سینه زنان، اشک ریزان و ناله کنان در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار