معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه در حال حاضر از 630 راه روستایی و فرعی مسدود به علت سیلاب فقط 130 راه روستایی مسدود است، گفت: امدادرسانی به این روستاهای سیل زده از طریق خودروهای کمک دار انجام می شود.

رضا اکبری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جاده ها در استان های سیل زده کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان اظهار داشت: از حدود 620 راه روستایی مسدود در جنوب و شمال استان کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان، اغلب جاده های روستایی باز شده است و کمتر از 130 راه روستایی مسدود به علت سیلاب داریم. 
وی ادامه داد: پیش بینی می شود از این تعداد 50 راه روستایی کماکان باز نشود و آن هم به دلیل آن است که از امشب سامانه جدید وارد کشور می شود و روز آینده در این مناطق بارش شدید خواهیم داشت و در این 50 راه روستایی هم اغلب جاده ها از مسیر رودخانه عبور کرده است و تا فروکش شدن کامل آب، امکان بازگشایی مسیر فراهم نیست. 
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: با این حال امدادرسانی از طریق خودروهای کمک دار به این روستاها تا زمان فروکش شدن آب انجام می شود. 
اکبری بیان کرد: در حال حاضر هیچ جاده اصلی و جاده فرعی مسدود به علت سیلاب نداریم و فقط 12 راه فرعی مسدود داریم که آن هم از سوی مقامات محلی در راستای مقابله با شیوع کرونا مسدود شده است. 
وی ادامه داد: تا شب گذشته برای بازگشایی جاده های مسدود به علت سیلاب، 890 دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و 174 اکیپ راهداری، بازسازی راه ها را انجام داده اند، البته در این مدت در همه استان های سیل خیز، اکیپ راهداری داشتیم، اما در جنوب و شمال استان کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و استان هرمزگان دوسوم اکیپ های راهداری مستقر بودند. 
وی با بیان اینکه 174 اکیپ بازسازی جاده ها در حال حاضر در استان های مذکور فعال هستند، گفت: از 630 راه روستایی و فرعی مسدود به علت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار