ایسنا/خراسان رضوی با توجه به شیوع بیماری کرونا، دانشگاه فردوسی مشهد با تشکیل کارگروه هایی اقدام به کنترل و پیشگیری از شیوع این بیماری کرد.

بیشتر از یک ماه است که کارگروه تولید کیت تشخیص بیماری در دانشگاه فردوسی مشهد می کوشد تا با فناوری های مولکولی و بیوشیمیایی، روش های جدید، آسان، سریع و ارزان تری برای تشخیص این بیماری ابداع کند. تشکیل کارگروه تحلیل علمی آمار و اطلاعات مرتبط با بیماری، دانشگاه فردوسی مشهد با توجه به ظرفیت علمی بالا در حوزه های مختلف، اقداماتی جهت مستندسازی و مدیریت گردآوری و تحلیل آمارها و اطلاعات مربوط به بیماری و ارائه گزارش های علمی آغاز کرده و آمادگی خود را نیز برای تقبل رسمی این مسئولیت به استانداری خراسان رضوی اعلام نموده است.
تشکیل کارگروه تولید و بهینه سازی مواد ضدعفونی کننده 5، واحد فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه فردوسی مشهد با استفاده از فورمولاسیون های معتبر استاندارد و مورد تایید سازمان بهداشت جهانی مبادرت به تولید مواد ضد عفونی کننده سطوح و دست نموده اند. علاوه بر این اقداماتی در راستای تولید الکل از ملاس نیز با محوریت دانشکده مهندسی دانشگاه آغاز شده و ادامه دارد. تشکیل کارگروه آینده پژوهی، نظر به اینکه مسئله و بحران ناشی از بیماری کرونا دارای ابعاد گسترده ای بوده و تبعات آن در آینده نزدیک و دور متوجه استان و کشور خواهد بود لذا کمیته آینده پژوهشی بحران کرونا در دانشگاه تشکیل شده و آمادگی دانشگاه برای تقبل مسئولیت رسمی آن در سطح استان به استانداری خراسان رضوی اعلام شده است.
مشاوره تلفنی روانشناسی به شهروندان، دانشگاه فردوسی مشهد با همراهی همکاران هیأت علمی، دانشجویان دکتری و دانش آموختگان روانشناسی و مشاوره دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد، اقدام به راه اندازی مرکز پاسخگویی تلفنی جهت ارائه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار