گروه خودرویی سهم زیادی در بازار سرمایه دارند و پیش بینی می شود بازگشایی نمادهای خودرو و خساپا در روز گذشته و نحوه معاملات آنها در صورت ادامه دار بودن قدرت در سمت تقاضا می تواند به زودی این اعتماد را به سرمایه گذاران برگرداند.

به گزارش تجارت نیوز ، گروه خودرویی سهم زیادی در بازار سرمایه دارند که دیروز پس از مدت ها بازگشایی شدند. در این زمینه دو تحلیلگر بازار توضیحاتی را ارائه داده اند.
شکور علیشاهی، تحلیلگر بازار در روزنامه دنیای اقتصاد اظهار کرده، روند بلند مدت شاخص صنعت خودرو، صعودی برآورد می شود. به نظر می رسد اصلاح قیمتی که در مسیر صعودی این شاخص از حدود ۲۸ روزکاری قبل و با برخورد به محدوده مقاومتی ۶۱۹ هزار و ۵۰۰ واحد شروع شده بود احتمالا با برخورد به حمایت ۳۳۵ هزار واحد، به پایان رسیده. اما هنوز خط روند نزولی کوتاه مدت شکسته نشده است و سرمایه گذاران هنوز نتوانسته اند به خوبی به این صنعت اعتماد کنند.
البته بازگشایی نمادهای خودرو و خساپا در روز گذشته و نحوه معاملات آنها در صورت ادامه دار بودن قدرت در سمت تقاضا می تواند به زودی این اعتماد را به سرمایه گذاران برگرداند. در چهار هفته گذشته شاخص خودرو با حدود ۲۶ درصد کاهش از محدوده ۴۶۵ هزار و ۴۳۳ واحد به محدوده ۳۴۱ هزار و ۳۶۰ واحد رسید.
با توجه به حضور قیمت ها در منطقه اشباع فروش در هنگام برخورد به حمایت ۳۳۵ هزار واحد، یکی از سناریو ها برای شاخص خودرو پایان حرکت اصلاحی و برگشت به روند صعودی است که در این موج صعودی به دنبال باز پس گرفتن سقف قبلی یعنی محدوده ۶۱۹ هزار و ۵۰۰ واحد است و پس از آن برای رسیدن به محدوده ۸۳۰ هزار واحد تلاش خواهد کرد.
در مسیر رسیدن به سقف قبلی چهار محدوده مقاومتی مهم وجود دارد که می توانند از افزایش بیشتر قیمت ها جلوگیری کنند، محدوده ۳۹۲ هزار و ۸۰۰ واحد، محدوده ۴۸۹ هزار و ۵۰۰ واحد، محدوده ۵۴۰ هزار واحد و محدوده ۵۷۹ هزار و ۵۰۰ واحد را می توان به عنوان محدوده مقاومتی کوتاه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار