آثار پیشکسوتان هنری انیگزه بخش هنرمندان جوان است

خبرگزاری مهر شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۴

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، اولین نمایشگاه هنرهای تجسمی هنرمندان پیشکسوت جمعه شب، هفدهم آبان ماه، از سوی موسسه هنرمندان پیشکسوت و با همکاری بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و سازمان زیبا سازی شهر تهران افتتاح شد.
سیدمحمد مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بازدید از این نمایشگاه و طی سخنانی گفت: مجموعه ای که در گالری ۱ و ۲ فرهنگسرای نیاوران در معرض دید و داوری عموم علاقمندان قرار گرفته است بخشی از آثار اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت است که با همکاری بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در معرض نمایش قرار گرفته است. اساتید پیشکسوت در واقع با آثارشان می توانند انگیزه بخش و راهنمای جوانان در رشته ها و عرصه های مختلف هنری باشند و نشان دهند که هنرمندان صاحب کسوت چطور به آفرینش آثار اقدام کرده اند.
وی بیان کرد: یکی از فعالیت هایی که در اساسنامه موسسه هنرمندان پیشکسوت به تصریح ذکر شده برنامه ریزی و برگزاری رویدادهای هنری متناسب با توان هنرمندان است تا آفرینشگری هنرمندان برقرار و مستمر شود. این نمایشگاه در ترکیب رشته ها و اساتید در لایه های مختلف برگزار شده و طبیعتا می تواند در رشته های تخصصی ادامه پیدا کند و آثار هنرمندان در گالری های مختلف به گردش درآید. همچنین هنرمندان می توانند در زادگاهشان نمایشگاه داشته باشند چون بسیاری از هنرمندان پیشکسوت ما از شهرهای مختلف در طی سالیان به تهران مهاجرت کرده اند. این نمایشگاه و نمایشگاه های دیگر در قالب تورهای نمایشگاهی می تواند در سطح ایران هم به گردش در بیاید و در نگارخانه ها در معرض دید قرار گیرد.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد ...

سرخط اخبار