وزیر امور خارجه روسیه گفت، تهران و مسکو صریحاً تلاش آمریکا برای محدودیت دائم تسلیحاتی علیه ایران را مردود می دانند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه گفت، مسکو و تهران، تلاش آمریکا برای اعمال محدودیت دائم تسلیحاتی علیه ایران را مردود می دانند.
به نوشته خبرگزاری « اسپوتنیک »، لاوروف در نشست خبری مشترک با «جواد ظریف» همتای ایرانی خود گفت: «مسکو و تهران، همانند تمام جامعه بین الملل صراحتاً جاه طلبی های آمریکا در اعمال محدودیت دائم تسلیحاتی را مردود می دانند».
وی افزود: «بیانیه آمریکا را شنیدیم که برخلاف خواسته تمام جامعه جهانی قصد دارد تحریم ها علیه ایران را بر اساس خواب و خیال های واشنگتن برگرداند. این تلاش های غیرقانونی به سرانجام نخواهند رسید».
مسئول دستگاه دیپلماسی روسیه گفت، با وجود تهدیدات واشنگتن، به همکاری اقتصادی از جمله در زمینه انرژی هسته ای، حمل ونقل و همکاری های صنعتی با ایران ادامه خواهد داد.
وزیر امور خارجه روسیه افزود: «بارها موضع خود را درخصوص مسئله برجام اعلام کرده ایم. تلاش کردیم آمریکا را متقاعد کنیم از قوانین بین المللی تبعیت کند و اکنون اروپایی ها نیز همین تلاش را دارند».
دیپلمات ارشد روسیه گفت: «روسیه و ایران درک روشنی از چگونگی پیشبرد طرح های مشترک و اجرای برجام دارند. ».
لاوروف همچنین تأکید کرد: «هرگونه تلاش عوامل خارجی برای حضور در سوریه بدون تأیید و اجازه دولت و مقامات این کشور، نقض قوانین بین المللی است».
این مقام روس در ادامه گفت: «جهت حل وفصل مسئله سوریه و نقش ترکیه در آن، در راستای روند آستانه و از طریق سیاسی گام برمی داریم». 
واشنگتن در ماههای اخیر، فشارهای حداکثری خود علیه ایران را برای تمدید محدودیت های هسته ای سازمان ملل علیه ایران و بازگرداندن تحریم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار