گروه استان ها- استاندار قم با تأکید بر اینکه با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به هیچ وجه در تأمین مایحتاج مردم اختلالی به وجود نخواهد آمد، گفت: ازنظر تأمین این نیازمندی ها پیش بینی های لازم انجام شده است.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، بهرام سرمست امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: این طرح مصوبه ستاد ملی پیشگیری از بیماری کرونا بوده و به تأیید ریاست جمهوری نیز رسیده و ابلاغ شده است.
استاندار قم هدف از اجرای این طرح را کاستن از زنجیره انتقال بیماری کرونا دانست و گفت: یکی از راه های گسستن از زنجیره انتقال این بیماری فاصله گذاری اجتماعی است که این طرح در یک سطح بالاتر از راهکارهای دیگر انجام می شود.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح نسبتی با حکومت نظامی ندارد، ابراز کرد: انجام این طرح به این معنا است که تردد ساکنان یک شهر را به حداقل برسانیم و از ورود افراد آلوده و مشکوک به کرونا به شهر جلوگیری کنیم.
سرمست با بیان اینکه تأکید طرح فاصله گذاری اجتماعی کنترل مبادی ورودی و خروجی شهر با تأکید بر مبادی ورودی است، بیان کرد: تابه حال این طرح در راستای کنترل مبادی خروجی شهر بود اما این طرح از جنبه الزام آوری بالاتری برخوردار است.
استاندار قم عنوان کرد: بخشی از این سیاست ها ملی بوده و برای همه استان ها اتخاذشده است و بخشی دیگر نیز به ستاد مبارزه با کرونا در استان ها واگذارشده که بر اساس اقتضائات استانی عمل شود.
وی با بیان اینکه ساختار اجرایی این دستورالعمل تابع یک کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی است، افزود: این طرح با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی، نمایندگان اطلاعات، نمایندگان راه و شهرسازی و نیروی انتظامی و.. انجام می شود.
سرمست مدت زمان این طرح را از هشتم تا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار