حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران با توجه به شرایط تحریم در کشور با ابلاغ بخشنامه ای، وزارتخانه ها و شرکت های تابعه دولتی یا وابسته به دولت را موظف کرد از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز پژوهشی برای تقویت توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی استفاده کنند.

به گزارش سیتنا، در این بخشنامه که با امضای حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به تمامی وزارتخانه ها، دستگاه ها و نهادهای دولتی و عمومی غیردولتی ابلاغ شده، به شرایط حساس کشور و اعمال تحریم های ظالمانه شدید آمریکا و نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره و تأکید شده است: برون رفت از چنین شرایطی، مانند همیشه، به فضل الهی و با پشتیبانی مردم سلحشور این مرزوبوم و همت مدیران لایق کشور ممکن خواهد شد. در مقطع خاص کنونی، بیش از هر زمان دیگری، تقویت انسجام ملی و استفاده از توان نیروهای متخصص معتقد به جمهوری اسلامی (از هر قوم، طایفه، نژاد، دین و گرایش سیاسی) اهمیت دارد.
در بخشنامه مذکور آمده است: در قانون تشکیل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (مصوب ۱۸/۵/۱۳۸۳ مجلس شورای اسلامی) بر لزوم پشتیبانی و حمایت از انجام پژوهش های کاربردی و توسعه فناوری های موردنیاز کشور به کمک دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان تأکید شده است. همچنین بر اساس شرح تفضیلی وظایف و اختیارات شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (مصوب ۱/۲/۱۳۹۵ هیئت وزیران) این شورا مسئولیت سیاست گذاری و برنامه ریزی کلان در حوزه پژوهش و فناوری و نظارت بر نحوه اجرای سیاست ها را بر عهده دارد.
در ادامه بخشنامه دکتر روحانی خطاب به کلیه مسئولان مشمول این بخشنامه آمده است: با توجه به موارد فوق کلیه دستگاه های مشمول موظف اند برنامه ها و فعالیت های خود را به شرح زیر اصلاح و اجرا کنند:
۱- همکاری میان دستگاه های اجرایی برای بهره برداری از توان تخصصی یکدیگر، توسعه بازارهای داخلی و بهبود نظام اقتصادی، حمایت از تولید و صنعت داخلی و مقابله با چالش های اجتماعی الزامی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار