در بازار خودرو همه فروشنده اند اما خریدار نیست

لوگوی برترینها برترینها . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۸:۹
بازار خودرو این روزها تحت تاثیر شرایط جدید قرار دارد.

روزنامه توسعه ایرانی: بازار خودرو این روزها تحت تاثیر شرایط جدید قرار دارد.
گزارش های میدانی نشان می دهد ریزش قیمت ها در بازار ارز بازار خودرو را به شدت تحت تاثیر قرار داده و روند معاملات اندک این بازار را دستخوش تغییر کرده است.
قیمت دلار این روزها روندی کاهشی را تجربه می کند. دلار حالا در کانال 22 هزار تومان پا سفت کرده است. با این حال بسیاری از کارشناسان معتقدند دور جدید ریزش قیمت ها در حال کلید خوردن است و در نتیجه ارز بیش از این میزان کاهش خواهد داشت چراکه بسیاری در سبزه میدان و فردوسی از دلار کمتر از 20 هزار تومان سخن می گویند.
سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران در گفتگو با «توسعه ایرانی»: کاهش تحریم ها از یک سو می تواند زمینه را برای افزایش تولید خودرو فراهم کند و از سوی دیگر با کاهش قیمت ارز ثباتی در بازار ایجاد شده و انتظارات تورمی کاهش یابد و به این ترتیب می توان انتظار داشت قیمت ها در بازار خودرو روند تعدیلی خود را حفظ کند
بازار ارز این روزها تحت تأثیر استقرار بایدن در کاخ سفید از یکسو و همچنین پیوستن ایران به کنوانسیون اف ای تی اف از سوی دیگر قرار دارد. هر دو این عوامل سبب می شود که روند کاهشی قیمت ارز در بازار ادامه یابد به این ترتیب پیش بینی می شود با کاهش قیمت ارز بازارهای موازی از جمله بازار خودرو نیز با کاهش قیمت روبرو شود. این اما تنها عامل تاثیرگذار در بازار خودرو نیست. کمرنگ شدن تحریم ها، تولید خودرو را نیز با افزایش همراه می کند. اتفاقی که مستقیم تاثیر آن بر قیمت ها قابل رصد است.
مشتری در بازار هست؟
یک فعال بازار خودرو در پاسخ به پرسش خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا کاهش قیمت ها در بازار زمینه را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار