مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: از آغاز طرح سفرهای هوایی اربعین تا این لحظه بیش از 400 پرواز اعزام و پذیرش عتبات در فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شده است و با این 400 پرواز تاکنون بیش از 70 هزار نفر زائر اعزام و پذیرش شده اند.

علی رستمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت اعزام و پذیرش زوار اربعین در فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت:  پروازهای اربعین حسینی از 17 مهرماه آغاز شد و تا روزهای پس از اربعین نیز ادامه خواهد داشت.
وی افزود: از آغاز طرح سفرهای هوایی اربعین تا این لحظه بیش از 400 پرواز اعزام و پذیرش عتبات در فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شده است و با این 400 پرواز تاکنون بیش از 70 هزار نفر زائر اعزام و پذیرش شده اند.
* رشد 76 درصدی اعزام و پذیرش زوار اربعین در فرو دگاه امام
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) افزود: طبق پیش بینی های انجام شده، استقبال زائران اباعبدالله امسال بسیار زیاد بود و اعزام و پذیرش در بخش پروازهای عتبات در طرح سفرهای اربعین  نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 76 درصد افزایش داشته است. 
* کاهش 9 درصدی تأخیر پروازهای اربعین در فرو دگاه امام
رستمی اظهار داشت: همچنین امسال میزان تأخیرات نسبت به مدت مشابه سال قبل در پروازهای اربعین 9 درصد کاهش داشت.
* آماده سازی فرودگاه برای زوار اربعین
وی با بیان اینکه تلاش شد در راستای خدمات دهی مناسب به زوار اربعین، آماده سازی فرودگاه از قبل انجام شود، افزود: جلسات هماهنگی ارگان های مختلف در فرودگاه امام خمینی(ره) برگزار شد و با وجود افزایش دو برابری پروازها، انجام پروازها به صورت روان انجام می شود.
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) افزود: در گیت گذرنامه و در گیت های سپاه و پلیس، تمهیدات ویژه پروازهای اربعین درنظر گرفته ایم، همچنین در داخل ترمینال موکبی احیا شده است که در کنار پذیرایی، کارهای فرهنگی، ...

سرخط اخبار