واکنش «ذوالنور» به تحریم «ظریف» و فرماندهان سپاه

ایسنا چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۸
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که «تحریم های اخیر آمریکا بی خاصیت، است» گفت: ظریف تروریست نیست که آمریکا او را تحریم کرده است. هیچ مبنایی برای تحریم ظریف وجود ندارد جز آنکه آمریکایی ها به دلیل آگاهی از بی خاصیتی تحریم ها دست به هر حرکتی می زنند.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در گفت وگو با ایسنا در واکنش به تحریم برخی فرماندهان سپاه، وزیر خارجه و رهبر معظم انقلاب توسط آمریکا گفت: آقای ظریف نه تروریست است و نه کار قاچاق انجام داده و جزء نیروهای مسلح هم نیست که تحت تحریم قرار بگیرد . این یعنی هیچ مبنایی برای تحریم او وجود ندارد جز آنکه آمریکایی ها به این موضوع رسیده که تحریم هایشان بی خاصیت است به همین دلیل می خواهند دست به هر کاری بزنند تا دیپلماسی ما را تحت تأثیر قرار دهند.
وی توضیح داد: ترامپ فکر می کند با خروج از برجام همه اروپا پشت سرش خواهد رفت و می تواند اجماع جهانی علیه ما درست کند حال اینکه بعد از هر سفر مقامات آمریکا به هر کشوری، مقامات ایرانی بلافاصله با سفر به آن کشور اقدامات آنها را خنثی می کردند. دیپلماسی ما فعال تر شد حالا آنها در مواجهه می خواهند محدودیتی برای ما ایجاد کنند کاری که بیخود و بیجا است چون طبق قوانین بین المللی نمی توانند ارتباطات بین المللی مقامات و دیپلمات های ما را محدود کنند.
ذوالنور ادامه داد: در سفرهای دیپلمات های ما یک کشور میزبان و ما میهمان هستیم، این کشور میزبان است که پذیرای دیپلمات های ماست و طبیعتاً کشور ثالث نمی تواند در این امر مداخله کند جز آنکه اثبات شود طرف جنایتکار جنگی است و از طرف اینترپل و راههای دیگر بخواهند او را دستگیر کنند در غیر این صورت بر اساس هیچ قانونی نمی تواند جلوی رفت و آمدهای دیپلمات های ما را بگیرد.
وی تاکید کرد: رفت و آمدهای دیپلمات های ما و وزیر خارجه مثل سابق و پرشورتر از گذشته انجام می شود این هم بر افتضاحات آمریکایی ها اضافه خواهد کرد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با تاکید بر ...

سرخط اخبار