اپل با رونمایی مدل های جدید آیفون، شامل دو مدل گران قیمت آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس به شایعات بی پایان در خصوص محصولاتش خاتمه داد.

سرانجام انتظارها به پایان رسید و اپل  از نسل جدید گوشی های هوشمند خود پرده برداشت. کوپرتینونشین ها با ایجاد تغییراتی در استراتژی نام گذاری آیفون، پای پسوند «پرو» را به دنیای گوشی محبوبشان باز کردند. بدین ترتیب، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس پرچم داران راستین اپل تا سپتامبر سال ۲۰۲۰ خواهند بود. برخلاف آنچه نام آیفون های جدید به ذهن متبادر می سازد، صرف نظر از ارتقاء سخت افزاری، طراحی دو دستگاه تفاوت اندکی با نسل گذشته دارد.
نمای جلوی آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس دقیقا مانند نسل گذشته، به ترتیب نمایشگرهایی ۵.۸ و ۶.۵ اینچی را دربرمی گیرد که از چهار ضلع با حاشیه هایی باریک و از ضلع بالایی با بریدگی باریک و کشیده ای محدود شده اند. بریدگی نمایشگر آیفون های حرفه ای اپل ابعادی مشابه گذشته دارند و از دوربین سلفی گوشی در کنار ماژول های مربوط به فیس آیدی میزبانی می کند؛ البته حسگر دوربین سلفی از ۷ مگاپیکسل به ۱۲ مگاپیکسل تغییر یافته است.
نمایشگر هر دو گوشی جدید از پنل OLED با کنتراست ۲٬۰۰۰٬۰۰۰:۱ بهره می برد، روشنایی آن به ۱۲۰۰ نیت می رسد، از استاندارد دالبی ویژن پشتیبانی می کند و ۱۵ درصد بهره وری انرژی بهتری دارد. اپل فناوری نمایشگر مشابه را مشابه نمونه ی به کاررفته در نمایشگر حرفه ای Pro Display XDR می داند؛ بنابراین نام پنل آیفون ۱۱ پرو را Super Retina XDR انتخاب کرده است.
نمای پشتی آیفون های جدید، اصلی ترین تفاوت ظاهری آن ها با گذشته و کلیدی ترین ویژگی جدیدشان را در خود نهفته دارد؛ دوربین سه گانه ای که با چینشی عجیب درون یک مربع در گوشه ی سمت چپ قرار گرفته است. این دوربین سه ماژول ۱۲ مگاپیکسلی با لنزهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار