بازار سهام این هفته طبق انتظار عمل نکرد و بیش از ۹ درصد دیگر افت را ثبت کرد. در مجموع طی مهر ماه این بازار بیش از ۱۲ درصد بازدهی منفی داشت و طی سه ماه اخیر هم این میزان افت به ۳۰ درصد می رسد. آیا عقب ماندگی بورس جبران خواهد شد؟ چه اخباری از آینده بازار سهام در دسترس است؟

بازار سهام این هفته طبق انتظار عمل نکرد و بیش از 9 درصد دیگر افت را ثبت کرد. در مجموع طی مهر ماه این بازار بیش از 12 درصد بازدهی منفی داشت و طی سه ماه اخیر هم این میزان افت به 30 درصد می رسد. آیا عقب ماندگی بورس جبران خواهد شد؟ چه اخباری از آینده بازار سهام در دسترس است؟
وزیر صنعت گفته است: شرایط برای افزایش صادرات کشور در شش ماهه دوم سال جاری فراهم است.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: با تهاتر نفت با کالاهای اساسی می توانیم باعث افزایش تجارت خارجی شویم.
رییس کل بانک مرکزی ایران خطاب به رییس صندوق بین لمللی پول گفته است: ما از صندوق انتظار داریم فارغ از فشار آمریکا تقاضای وام ایران را تصویب کند و در همین ارتباط رئیس صندوق بین المللی پول توضیح داد: شرایط ایران را درک و تلاش می کنیم امکان بهره مندی همه کشورها از این وام فراهم شود.
مدیرعامل ایرانسل اعلام کرد که شرکت «گسترش الکترونیک ایران» (که تنها سهام دار ایرانی ایرانسل است) قصد دارد به زودی وارد بورس شود. او همچنین تاکید کرد که سرمایه گذار خارجی ایرانسل یعنی گروه MTN برنامه کوتاه مدتی برای خروج از بازار ایران ندارد.
بانک جهانی پیش بینی کرد تورم ایران تا دو سال دیگر به ۲۳ درصد کاهش پیدا کند.
رئیس مجلس گفت: در سه روز گذشته نیز با وزرای اقتصادی جلساتی داشتیم که با تصمیماتی که در این جلسات گرفته شد، مطمئن هستیم شاهد تداوم کاهش نرخ ارز و تثبیت بورس خواهیم بود که در فرصت مناسب توضیحات آن را نیز به اطلاع مردم می رسانیم.
سخنگوی دولت درباره حمایت صندوق توسعه از بورس گفته است: اکنون این کار در فرآیند اجرا است. با توجه به پیچیدگی ها و ابهاماتی همچون نرخ و مدت سپرده گذاری و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار