گناباد- ایرنا- معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از پرداخت ۵۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به آسیب دیدگان کرونا در این بخش استان خبر داد.

یوسف بیدخوری عصر دوشنبه در حاشیه مراسم بهره برداری از ۲ اقامتگاه بومگردی در گناباد به خبرنگار ایرنا گفت: از مجموع سه هزار میلیارد ریال تسهیلات که برای پرداخت به مشاغل آسیب دیده از کرونا در بخش گردشگری خراسان رضوی در نظر گرفته شده است تاکنون برای پرداخت یک هزار و ۴۰ میلیارد ریال در بانکها پرونده تشکیل شده و ۵۱۰ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.
وی افزود: به ازای هر نفر شاغل بیمه شده در اماکن گردشگری و اقامتی خراسان رضوی ۱۶۰ میلیون ریال تسهیلات با سود ۱۲ درصد و به شاغلین بیمه نشده نیز ۶۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود.
معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: بخش گردشگری نسبت به سایر بخشها بیشترین خسارت را از شیوع کرونا متحمل شده و در مجموع ۲۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال خسارت به این بخش در استان وارد شده است.
وی گفت: برای کاهش شیوع ویروس کرونا تمامی پروازهای خارجی متوقف و پرواز از سایر شهرها و استانها به مقصد مشهد هم محدود شد و با کاهش سفر مسافران و گردشگران، اقامت در واحدهای اقامتی و گردشگری هم بسیار کاهش یافت که موجب لطمه بسیار به گردشگری استان از جمله مشهد به عنوان قطب گردشگری کشور با برخورداری نیمی از هتل ها و اقامتگاه های کشور شد.
بیدخوری افزود: شهرستان گناباد با جاذبه های خاص خود از ظرفیت های بسیار در بخش گردشگری برخوردار می باشد که از جمله آنها غذاهای سنتی است که به نحو مطلوب مورد توجه قرار نگرفته است.
وی شعار سازمان جهانی گردشگری طی سالجاری را گردشگری و توسعه روستایی ذکر کرد و ادامه داد: با توجه به قابلیت های مناطق روستایی استان خراسان رضوی از جمله غذاهای سنتی و اقامتگاه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار