ایسنا/کرمانشاه مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه با اشاره به وقوع 26 لرزه از صبح دیروز تا صبح امروز(28 مهر) در خاک عراق و یا در گستره استان کرمانشاه، افزود: این فوج لرزه ها معمولا گاهی برای مدت چند روز رخ می دهد و جای نگرانی ندارد.

فرهاد فروزی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از صبح روز گذشته 26 لرزه در حوالی استان کرمانشاه داشتیم که از این تعداد نزدیک به 24 لرزه در خاک عراق رخ داده و در گستره استان کرمانشاه نبوده است.
وی بزرگترین این لرزه ها را دو زلزله چهار ریشتری اعلام کرد که ساعت 20 و 53 دقیقه و 20 و 55 دقیقه شب گذشته (27 مهر) رخ داد و یادآور شد: همچنین زلزله 3.9 ریشتری دیگری هم داشتیم که ساعت 22 و 52 دقیقه شب گذشته به وقوع پیوست و منشا همه این لرزه ها در خراک عراق و حدود 45 کیلومتری قصرشیرین بود.
مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه اضافه کرد: ساعت 7 و 14 دقیقه صبح امروز نیز زلزله ای با بزرگی 3.7 ریشتر در حوالی دالاهو به وقوع پیوست که منشا این زلزله داخل خاک استان بود.
فروزی این شیوه وقوع زلزله به شکل فوج لرزه ها را طبیعی دانست که معمولا گاهی رخ می دهد و یک تا چند روز ادامه داشته و سپس فروکش می کند و افزود: در فوج لرزه ها عمدتا بزرگی لرزه ها در حدود همین لرزه هایی است که رخ داده و معمولا زلزله بزرگتری را شاهد نیستیم.
وی اظهار کرد: اگرچه وقوع دقیق زلزله یا بزرگی و کوچکی آن قابل پیش بینی نیست، اما بعید به نظر می رسد که نگرانی خاصی بابت این لرزه ها وجود داشته باشد.
مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه اشاره ای هم به وضعیت لرزه های استان پس از زلزله بزرگ آبان سال 1396 تا کنون داشت و عنوان کرد: از آن تاریخ تا کنون 8348 لرزه در گستره کرمانشاه رخ داده است.

سرخط اخبار