معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از اوایل وقت پنج شنبه 8 آبان تا ظهر جمعه 9 آبان، کاهش دما و وزش باد در خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی پیش بینی می شود که اثر آن سرمازدگی است، .

محمد اصغری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز و فردا در سواحل خزر کاهش نسبی دما و وزش باد به سبب نفوذ جریانات خنک شمالی پیش بینی می شود همچنین از امروز تا چهارشنبه در گیلان و مازندران بارش پراکنده داریم.
* هشدار به زعفران کاران خراسان
وی با اشاره به نفوذ هوای سرد و کاهش دما در شمال شرق کشور توضیح داد: از سه شنبه ۶ آبان تا جمعه ۹ آبان کاهش 6 تا 10 درجه ای دما در شمال کشور پیش بینی می شود؛ از اوایل وقت پنج شنبه هشت آبان تا ظهر جمعه 9 آبان کاهش دما و وزش باد در خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی پیش بینی می شود که اثر آن سرمازدگی است، توصیه می شود در خراسان شمالی تسریع در برداشت و انبارداری سیب زمینی، گوجه فرنگی و پیاز، تجمیع کلونی های زنبور عسل و تامین خوراک زمستانه در دستور کار باشد.
معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: همچنین در خراسان رضوی باید تسریع در برداشت سیب و انار در مناطق شمالی استان و برداشت زعفران برای کاهش خطر سرمازدگی گل و در استان خراسان جنوبی تسریع در برداشت زرشک و زعفران و روشن کردن آتش و دود در مزارع زعفران در دستور کار باشد .
* افزایش غلظت آلاینده ها در تهران و 3 شهر بزرگ
وی با بیان اینکه دریای خزر امروز و فردا مواج است، اضافه کرد: از سه شنبه ۶ آبان تا پنجشنبه در جنوب شرقی کشور وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیش بینی می شود.
معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: از پنج شنبه ۸ آبان تا یکشنبه هفته بعد به سبب پایداری هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده های جوی پیش بینی می شود .
اصغری توضیح داد: افزایش غلظت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار