تاکید واعظی بر نقش پررنگ اصلاح طلبان در دولت روحانی|به جای تشکر، طلبکار شدید؟!

لوگوی خبرگزاری تسنیم خبرگزاری تسنیم . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۲۴
رئیس دفتر روحانی در واکنش به اظهارات اخیر صادق خرازی گفته که در دولت فعلی نقش های زیادی به اصلاح طلبان داده شده ولی حالا آنها بجای تشکر، طلبکار شده اند.

- اخبار سیاسی -
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم ، آقای صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان جمعه گذشته در جریان ششمین مجمع عمومی این حزب با ابراز پشیمانی از حمایت اصلاح طلبان از روحانی در انتخابات 92 و 96 گفته بود «اصلاح طلبان دیگر دولت اجاره ای نمی خواهند و ما باید از رئیس جمهور اجاره ای که داشتیم، توبه کنیم.»
این اظهارات خرازی با واکنش شدیداللحن از سوی آقای محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور مواجه شد و واعظی در گفت وگو با خبرگزاری رسمی دولت اظهار داشت: «آنها آزاد بودند به قالیباف یا کسی دیگر رای دهند اما مردم تصمیم گرفتند به دکتر روحانی رای دهند. بنابراین حرفی که او می زند نادرست است.»
واعظی همچنین خاطرنشان کرده است: «من یکی از مسئولان ستاد انتخاباتی حسن روحانی در سال 92 بودم، یادم می آید او (خرازی) در هیچ جای ستاد نقشی نداشت. نخست بیاید اثبات کند برای روی کار آمدن رییس جمهوری چه کار کرده که چنین اظهاراتی داشته است.»
رئیس دفتر روحانی همچنین درباره علت تصمیم اصلاح طلبان در سال 92 مبنی بر متقاعد کردن عارف برای کنار رفتن به نفع روحانی گفته است: «آن زمان نظرسنجی ها فاصله معناداری میان رای روحانی و عارف را نشان می داد، روحانی جزو نفرات اول و دوم بود. خودشان و بیشتر از همه سید محمدخاتمی و دوستان آنها تصمیم گرفتند عارف که دیگر شانسی برای رقابت نداشت، کنار برود.»
واعظی همچنین در واکنش به این ادعای اصلاح طلبان که معتقدند در بدنه مدیریتی دولت روحانی نقش زیادی ندارند، گفته است: «آنها با نگاهی به گذشته ببینند قبل از این دولت چه شرایطی داشتند و فعالیت های آنها در چه حدی بود. این دولت همفکران آنها را در استانداری ها و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار