مهندسی معکوس اعتمادسازی

مشرق نیوز چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۲
با به رای گذاشتن اعمال مجدد تحریمها، با توجه به امکان استفاده کشورهای همسو با جمهوری اسلامی ایران از حق وتو موضوع بازگشت مجدد قطعنامه ها منتفی می گردد.

به گزارش مشرق ، «دکتر ابراهیم کارخانه ای» در یادداشت روزنامه «کیهان» نوشت:
۱- اگر در همان روز نخست بد عهدی آمریکا، که درست یک روز بعد از اجرای برجام صورت گرفت (۱۳۹۴/۱۰/۲۷) طبق شروط هوشمندانه رهبری انقلاب، جمهوری اسلامی ایران برجام را متوقف و فرآیند غنی سازی را از سر می گرفت؛ یقیناً سرنوشت برجام به گونه دیگری رقم می خورد و این گونه نبود که امروز جمهوری اسلامی ایران در حالی در زمین بازی برجام یکه و تنها باقی بماند که تیم های مقابل زمین بازی را ترک کرده اند و بی شرمانه بر ماندن یک جانبه جمهوری اسلامی ایران در زمین بازی اصرار می ورزند! اگر این فرموده مقام معظم رهبری که اگر آمریکایی ها برجام را پاره کنند ما برجام را آتش خواهیم زد عملی می شد، بدون شک امروز شاهد این نحوه برخورد وقیحانه از سوی آمریکا و غرب نبودیم.
بیشتر بخوانید:
۲- تعجب آور است در شرایطی برجام به جای لغو تحریم ها، سخت ترین تحریم ها را بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل نموده است؛ رئیس ستاد اجرایی برجام که خود در طول چهار سال گذشته بیش از دیگران بر این واقعیت تلخ واقف است، دم از رسمیت و اعتبار بین المللی برجام می زند! آیا این نحوه برخورد دستگاه دیپلماسی آن هم در روز اعلام اتمام حجت و اقدام متقابل؛ منجر به بازدارندگی و بازگشت طرف مقابل به اجرای تعهداتش می گردد!؟ در حالی که طرف مقابل، مفاد توافق را زیر پا گذاشته است، صحبت از رسمیت و اعتبار بین المللی برجام بیشتر به یک طنز سیاسی شبیه است تا یک اتمام حجت بازدارنده! اکنون زمان آن است که بعد از سال ها مرگ مغزی برجام در ICU فریبکاری اروپا، مراسم رسمی تشییع جنازه برجام برگزار شود نه آن که بر اعتبار و رسمیت بین المللی ...

سرخط اخبار