مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان: ساخت دانشکده محیط زیست در استان منتفی است

ایسنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۳
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان گفت: ساخت دانشکده محیط زیست در این استان منتفی است.

به گزارش ایسنا - منطقه لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت هفته محیط زیست، با گرامیداشت این ایام اظهار کرد: این هفته به صورت سمبلیک تعیین شده و طی آن حساسیت محیط زیست بیان می شود چراکه ارتباط مستقیمی با زندگی دارد.
وی با بیان اینکه امروزه به خاطر زیاده خواهی های گذشته محیط زیست با مخاطرات سنگینی مواجه شده است، افزود: اگر این مسائل اطلاع رسانی نشوند و جامعه به سطح مناسبی از آگاهی نرسد با مشکلاتی روبرو خواهیم شد.
فتحی بیرانوند بیان کرد: در کشوری زندگی می کنیم که خوشبختانه به لحاظ قوانین زیست محیطی پیشرو بوده و اصل پنجاهم قانون اساسی به صراحت محیط زیست را مطالبه عمومی عنوان کرده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در ادامه با اشاره به قطع درختان باغ گلستان گفت: نمی توان با بهانه های واهی اقدام به این کار کرد و در کمیسیون شهری باید مطرح و بررسی شود، هر جا نیاز باشد ورود خواهیم کرد.
وی به موضوع تالاب ها نیز اشاره کرد و آنها را باارزش ترین اکوسیستم های روی کره زمین دانست و افزود: طی سنوات گذشته تالاب ها مورد کم لطفی قرار گرفتند اما امروزه این حساسیت بالا رفته و در دستور کار سازمان قرار گرفته است.
فتحی بیرانوند تالاب ها را به دو نوع بیابانی و کوهستانی تفکیک کرد و با بیان اینکه لرستان دارای نوع کوهستانی است، ادامه داد: این نوع تالاب دارای ارزش اکولوژیک بالایی است و هم اکنون بحث مطالعات تالاب ها را در دستور کار خود قرار داده ایم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان خاطرنشان کرد: در سطح کشور برنامه مدیریت زیست بوم برای ۱۱ تالاب در دستور کار قرار گرفته که دو مورد به استان اختصاص یافته است.
وی تصریح کرد: هم اکنون ...

سرخط اخبار