«رحیم مؤذن زاده اردبیلی» اول مهرماه سال ۱۳۰۴ در محله «تازه شهر» اردبیل در یک خانواده مؤذن و متدین چشم به جهان گشود. اذان گویی و نوحه خوانی و منبری را از پدرش شیخ عبدالکریم به ارث برد و در مکتب پدر، لقب بلندبالای مؤذنی را یدک کشید.

خبرگزاری فارس- اردبیل؛ سرویس فرهنگی:  شاید کسی در ایران اسلامی نباشد که «رحیم مؤذن زاده اردبیلی» و صدای ملکوتی اش را نشناسد. تک تک ما حداقل در روز یک بار آوای دل نشین اذانش را از مناره های مساجد یا تلویزیون و یا حتی برنامه اذان گوی تلفن همراهمان می شنویم و با آن انس می گیریم.
اذانی که در دل می نشیند و دل را راهی کوی دوست می کند. نوایی که انسان را به خدا نزدیک تر می کند. نوای دلنشینی که هیچ گاه برای انسان تکراری نشده و نخواهد شد. اذانی که از کودکی در سه وعده بر مناره های مساجد و در شهر می پیچد و گویی انسان را از زمین جدا می کند.
گوش کن نوای دلنشینش را گوش کن. نوای دلچسبی که انسان را از خود بی خود می کند.
مطالعه زندگی نامه «رحیم مؤذن زاده اردبیلی» که روحانیت و معنویت را در دل هر مسلمان زنده می کند، بی شک خالی از لطف نیست.
«رحیم مؤذن زاده اردبیلی» اول مهرماه سال ۱۳۰۴ در محله «تازه شهر» اردبیل و در یک خانواده مؤذن و مذهبی چشم به جهان گشود.اذان گویی و نوحه خوانی و منبری را از پدرش شیخ عبدالکریم به ارث برد و در مکتب پدر، لقب بلندبالای مؤذنی را یدک کشید.
اذان گویی در خانواده مؤذن زاده، قدمت بیش از ۱۵۰ ساله دارد و نام خانوادگی آن ها نیز به همین دلیل مؤذن زاده شده است. در گذشته وقتی در اردبیل شناسنامه می دادند، به تناسب شغل و حرفه، نام خانوادگی انتخاب می کردند. وقتی که مأمور اسم نویس از پدربزرگ رحیم می پرسد تو چه کاره ای؟، گفته بود: ما مؤذن هستیم؛ و این گونه شد که پسوند مؤذن به این خاندان اضافه شد.
دوران کودکی رحیم مؤذن زاده؛ سرشار از تجربه
 رحیم در دوران کودکی علاقه وافری به علوم دینی و فراگیری قرآن داشت و در مکتب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار