خواهر سحر می گفت:«ما اصلاً دنبال مقصر نیستیم. اشتباهی صورت گرفته. هر انسانی ممکن است اشتباه کند. اگر حادثه سقوط هواپیما هم نبود، سحر به شکل دیگری می رفت، ممکن بود با تصادف از دنیا برود. در آن صورت هم مرگ سحر را گردن آن راننده نمی انداختیم.»

پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: شنیده ام از اقوام «سحرناز حق جو»، یکی از شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی است و روایتی خاص از ماجرا دارد. شماره اش را با چند واسطه پیدا می کنم. تردید دارم در این شرایط حساس با او تماس بگیرم یا نه. اما تمام خانواده مرحومه حق جو، ساکن کانادا هستند و تنها راه اطلاع از شرایط خانواده و کسب اطلاعات از آن عزیز ازدست رفته، همین است. دلم را به دریا می زنم و شماره را می گیرم. انتظار هر واکنشی را دارم جز مواجهه با یک صدای آرام و لحن محزون اما محترمانه و منصفانه. «امین غفوری» با آرامش توضیحاتی کلی درباره زندگی مرحومه حق جو می دهد، ضمن اینکه مرا برای دریافت روایت های کامل تر به مادرش ارجاع می دهد. گرچه این اتفاق را تلخ می داند اما می گوید: «اتفاق ناگواری که افتاد، یک اشتباه غیرعمدی بود. همین که سردار حاجی زاده به نیابت از طرف سپاه، این موضوع را پذیرفت و بابت آن عذرخواهی کرد، نشانه مردانگی و مرام ایشان است. این، تنها اعتقاد من نیست. خواهر مرحومه سحر حق جو هم در تماس تلفنی که داشتیم، گفت: این یک اشتباه سهوی بوده و ما از کسی گله نداریم.»
با ما در بازخوانی داستان زیبا و تامل برانگیز زندگی و پرواز «سحرناز حق جو» و دخترش، «اِلسا جدیدی» به روایت «مهدیه عبدی»، یکی از اقوام آن مرحومه همراه باشید.
مرحومه «سحر حق جو» و دخترش «اِلسا»
ایران، مکه و کانادا؛ همه جا عاشق خدا
«سحرناز و 2 خواهر بزرگترش کم سن و سال بودند که خانواده اش به خارج از کشور مهاجرت کردند؛ شاید حدود 30 سال قبل. چند سال در ایرلند زندگی کردند و خواهر چهارم شان هم همان جا به دنیا آمد. بعد از آن بود که به کانادا رفتند و در آن کشور ساکن شدند. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار