یادواره ۴۵ شهید شهر رویان در گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهرود، یادواره ۴۵ شهید شهر رویان صبح امروز با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده های شهدا و ایثارگران و مسؤولان در جوار گلزار شهدای این شهر و به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد.
حجت الاسلام عباس معصومی، امام جمعه رویان در این مراسم در باب مقام شهدا و پیغام فتح آنها در سال های جنگ مطلبی بیان و بر تداوم راه شهدا تأکید کرد.
او افزود: امروز نیاز کشور، توجه به فرهنگ دفاع مقدس بوده و فرهنگ ایثار، ازخودگذشتگی، وحدت و همدلی و روحیه انقلابی و جهادی برای خدمت به مردم باید تقویت شود.
روایتگری شهدا، شعرخوانی و مرثیه سرایی از دیگر برنامه های این یادواره شهدا بود که به همت پایگاه های بسیج ثارالله (ع) و حضرت مریم (س) حوزه بسیج مساجد و محلات نجف اشرف رویان به یاد ۴۵ شهید این شهر ازجمله شهیدان حسن عامری، حسن عرب عامری، علیرضا عامری، قدرت الله عامری، احمد عامری، علی ابوذری و مهدی بداقی برگزار شد.
همچنین در گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور مسؤولان شهر رویان و بخش مرکزی از خانواده شهید والامقام حسن صانعی تجلیل شد.
در این دیدار که بخشدار مرکزی، امام جمعه شهر رویان، نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرمانده حوزه بسیج مساجد و محلات نجف اشرف و شهردار و شورای اسلامی شهر و کلانتری رویان حضور داشتند، از مقام شامخ شهید و صبر و ایستادگی خانواده وی تجلیل و قدردانی شد.
شهید حسن صانعی متولد سال ۱۳۴۶ شهر رویان بود که در اسفندماه سال ۱۳۶۵ در شلمچه نهر عنبر در حالی که سرباز لشکر ۲۱ حمزه سیدالشهدا (ع) بود، شربت شهادت را نوشید و در گلزار شهدای شهر رویان آرام گرفت.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار