اعزام ده هزار نیروی نظامی به خاورمیانه دروغ است/ برای انجام جنگ، کنگره باید موافقت خود را اعلام کند

برنا نیوز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۷
کارشناس مسائل بین الملل در خصوص اعزام ده هزار نیرو توسط آمریکا به غرب آسیا گفت: عدد 10 هزار دروغ است.

« حسن بهشتی پور »، کارشناس مسائل بین الملل، در خصوص اعزام ده هزار نیرو توسط آمریکا به غرب آسیا در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: عدد 10 هزار دروغ است قبلا هم 110 هزار نیرو اعلام کردند که ترامپ اینها را تکذیب کرد. بر اساس آنچه خود ترامپ اعلام کرده است، 1500 نیرو به منطقه اعزام شده اند.
حسن بهشتی پور درباره رد پیشنهاد دموکرات ها درباره لزوم اخذ مجوز از کنگره قبل از حمله نظامی به ایران گفت: در قانون اساسی آمریکا اعلام جنگ با کنگره است یعنی برای انجام جنگ، کنگره باید موافقت کند. تیم بولتون و پمپئو معتقد بودند ترامپ می تواند از اختیارات ویژه اش برای مبارزه با تروریسم که در سال 2001 تصویب شده است، استفاده و اگر لازم شد به ایران حمله کند. کنگره برای جلوگیری از این امر و به جهت ممانعت از دور زدن کنگره برای جنگ، باید مصوبه ای را طرح می کرد تا عملا دست ترامپ را برای حمله به ایران می بست.
وی افزود: تیم پمپئو و بولتون و برایان هوک در پی جنگ و فشار نظامی بر ایران هستند اما کنگره به دلیل ابعاد خطرناک جنگ با ایران، مخالف است.
بهشتی پور درباره مخالفت ترامپ با جنگ و دلایل آن گفت: خود ترامپ هم با جنگ مخالف است و چند بار هم این موضوع را مطرح کرده است. به دلیل اینکه جنگ با عراق و افغانستان، هفت هزار میلیارد دلار برای آن ها هزینه بدون حصول هیچ نتیجه ای داشته است.
وی با تصریح این نکته که آمریکایی ها به دنبال جنگ با ایران نیستند، اظهار کرد: آمریکایی ها اساسا دنبال جنگ با ایران نیستند بلکه به دنبال این هستند که بشود از طریق ایجاد نارضایتی عمومی که تحریم ها مهم ترین بخش آن است، فضایی را ایجاد کنند که فروپاشی از درون در ایران ...

سرخط اخبار