ترامپ: پنج فرد واجد شرایط را برای جانشینی بولتون درنظر دارم!

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۹

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید با اشاره به اینکه «جان بولتون» مشاور برکنار شده وی مرتکب اشتباههایی به ویژه در خصوص رابطه با کره شمالی و ونزوئلا شده است، گفت که برای جانشینی این مشاور امنیت ملی سابق، پنج فرد واجد شرایط را درنظر دارد.
رئیس جمهور آمریکا بدون اشاره به نام پنج نامزد موردنظر خود برای جانشینی بولتون گفت که افراد زیادی علاقمند به تصدی پست مشاور امنیت ملی آمریکا هستند.
ترامپ در پاسخ به این پرسش که آیا وی برای تضمین دیدار خود با رئیس جمهوری ایران گزینه کاستن از تحریمها علیه تهران را درنظر دارد یا خیر، گفت: «باید دید چه اتفاقی می افتد».
گفتنی است که در میان جانشینان احتمالی بولتون، نام افرادی همچون «استفان بیگون» فرستاده ویژه آمریکا در امور کره شمالی؛ «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان؛ «رابرت اُبرین» مذاکره کننده ارشد آمریکا در حوزه گروگان گیری؛ و «جان سالیوان» معاون وزیر خارجه آمریکا به چشم می خورد.
اعلام گزینه های احتمالی برای جان بولتون در شرایطی صورت می گیرد که روز گذشته دونالد ترامپ در حساب کاربری خود در توئیتر گفت: «شب گذشته به جان بولتون اطلاع دادم که دیگر به خدمات او در کاخ سفید نیازی نیست. من و همین طور برخی افراد دیگر در دولت با بعضی از پیشنهادهای او به شدت مخالف بودیم، بنابراین از جان خواستم استعفایش را تقدیم کند که صبح امروز تحویل من شد. از جان بابت خدماتش بسیار متشکرم. هفته آینده مشاور امنیت ملی جدیدی معرفی خواهم کرد».
اخراج جان بولتون در حالی انجام شد که پیش از این نیز بسیاری از منابع نزدیک به کاخ سفید از اختلاف نظرهای شدید ترامپ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار