اشتغال زایی، راهبرد گردشگری در گیلان

ایرنا پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷
رشت - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با تاکید بر اینکه اشتعال زایی از اولویت های اصلی گردشگری در استان است، بیان کرد: نزدیک به ۷۰۰ نفر در شش ماه نخست امسال در تاسیسات گردشگری استان مشغول به کار شده اند.

شهرود امیرانتخابی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، راهبرد دولت در گردشگری را اشتغال زایی و افزایش درآمد بیان کرد و افزود: در زمان حاضر ۱۰ هزار و ۶۴۸ نفر در تاسیسات گردشگری استان مشغول به فعالیت هستند.
وی، با اشاره به تعیین مواضع و اهداف اداره کل در حوزه گردشگری که در راستای توسعه گردشگری داخلی و خارجی است به این نکته اشاره کرد که برای جذب گردشگر خارجی نیاز به ثبت میراث در فهرست آثار جهانی و شناخت بهتر در سطح بین المللی از استان است.
وی توسعه سفرهای داخلی ، رونق گردشگری داخلی و ایجاد رقابت سالم در جذب گردشگران و بالا بردن سطح کمی و کیفی سفرها را از سیاست های وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد .
امیرانتخابی یادآورشد: تردد گردشگران خارجی در استان طی مدت یادشده ۷۴.۱۱ درصد رشد داشته و در پی این افزایش اقامت گردشگران خارجی در واحد های اقامتی استان نیز طی پنج ماه اول سالجاری ۷.۱۵ درصد افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: تعداد مسافران ورودی به استان طی شش ماه سال جاری، ۲۹ میلیون و ۱۱۴هزار و ۴۸۳ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۴.۷۱ درصد رشد داشته و درصد اشغال تخت در مراکز اقامتی حدود ۷۷ درصد بوده است.
۱۰۵ هتل ، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۱ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۶۸۸ مسافرکاشانه، ۲۰ مجتمع سرگرمی و تفریحی، ۳۸ اقامتگاه بومگردی ، یک اسکله مسافربری و دریایی، ۲۸ اسکله گردشگری دریایی در گیلان وجود دارد.
۱۸۸۱/۲۰۰۷/

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار