فرماندار نیشابور از افتتاح بخش ویروس شناسی آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشکده علوم پزشکی نیشابور همزمان با هفتمین روز از آغاز سال جدید خبر داد.
 به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور ، علیرضا قامتی در این خصوص گفت: آزمایشگاه جامع تحقیقاتی و تشخیصی دانشکده علوم پزشکی نیشابور مشتمل بر ۶ آزمایشگاه بیوشیمی-هماتولوژی، صنایع غذایی، سلولی و مولکولی، میکروب شناسی، ویروس شناسی و آنالیز دستگاهی، کشت سلولی و بایوبانک مرکزی است که از امروز آماده خدمات رسانی به شهروندان گرامی است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در این خصوص گفت: با توجه به امکانات و تجهیزات موجود در این دانشکده برای تشخیص بیماری های عفونی آزمایشگاه مرجع ویروس کرونا در نیشابور راه اندازی شد.
محسن عظیمی نژاد افزود: به دلیل حجم زیاد نمونه های ارسالی از شهرهای مختلف استان به تهران و مشهد جواب آزمایش ها با تأخیر به دست ما می رسد.
وی اظهار داشت: این روزها که درگیر بیماری کرونا هستیم نیاز داریم هر چه سریع تر جواب آزمایش افراد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا را برای طی مراحل درمان و برنامه ریزی جهت قرنطینه بیماران مبتلا در اختیار داشته باشیم به همین خاطر راه اندازی این آزمایشگاه یک ضرورت بود.
وی اعلام کرد: این مرکز یک آزمایشگاه جامع ویروس شناسی است که به شبکه آزمایشگاه های جامع کشور پیوسته و در آن علاوه بر تشخیص بیماری کرونا امکان تشخیص بسیاری از بیماری های ویروسی و باکتریایی فراهم شده است و با توجه به این که از سیستم فیلترینگ بسیار ایمن و مناسبی برخوردار است هیچ گونه نگرانی برای همشهریان ایجاد نخواهد کرد.
امام جمعه نیشابور در این مراسم با تبریک ایام شعبانیه و تشکر از سربازان جبهه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار