تعداد جانباختگان به دلیل ابتلا به ویروس Ncov2019 (نوول کرونا ویروس) در کشور چین از مرز 26 نفر گذشت. این خبر را دیروز رسانه خبری دولتی «چانجیانگ دیلی» چین اعلام کرد و از سرعت زیاد سرایت و شیوع این بیماری در میان مردم استان های ووهان و هیلوجیانگ (استان هم مرز با روسیه) ابراز نگرانی کرد.

آفتاب نیوز :
در حالی که نگرانی ها در رابطه با شیوع و گسترش گونه جدید ویروس کرونا در رسانه های سراسر دنیا ادامه دارد دیروز مرکز تجزیه و تحلیل بیماری های عفونی وابسته به سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد؛ تعداد تخمینی افراد آلوده به کروناویروس در ووهان حدود ۴۰۰۰ نفر بوده که دامنه آن بین ۱۰۰۰ تا ۹۷۰۰ نفر است.
همه این ها در شرایطی است که بنابر آمار آکادمی گردشگری چین، سالانه 120 میلیون گردشگر چینی به جهان سفر می کنند و سهم ایران از این رقم، چیزی حدود هزار و 700 نفر است که این موضوع خطر ایجاد و شیوع این بیماری را در ایران به دلیل مراودات تجاری و گردشگری را بالا می برد اما هنوز به گفته رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت مورد مشکوکی از این ویروس در ایران مشاهده نشده است در همین زمینه وزیر بهداشت چین نیز که در کمیته اضطراری سازمان بهداشت جهانی درباره شیوع بیماری کرونا دراین کشور صحبت می کرد، به وضعیت این بیماری در سطح بین المللی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 830 مورد تأیید شده از بیماران آلوده به ویروس کرونا وجود دارد. تعداد کمی از این موارد تأیید شده نیز در خارج از چین هستند از جمله تایلند، امریکا، تایوان، کره جنوبی، ژاپن، ویتنام و سنگاپور.
دستورالعمل مراقبت، تشخیص و درمان ویروس کرونا
بنا بر اعلام «چانجیانگ دیلی» چینی ها در آستانه سال نو محدودیت های سفر برای میلیون ها چینی را که به خانه و زادگاهشان سفر می کنند، افزایش داده است. به گونه ای که محدودیت های مسافرتی از شهری به شهر دیگر متفاوت است و بسیاری از شهرها خدمات حمل ونقل شان را به حالت تعویق درآورده اند. شهر ووهان به طور چشمگیری در حالت خاموش قرار دارد. خدمات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار