همایش "نقش اصول فقه در تفسیر قرآن کریم" روز چهارشنبه ۲۹ آبان و با سخنرانی آیت الله سبحانی در قم برگزار می شود.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، در نشست خبری انجمن اصول فقه حوزه که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید صادق محمدی رئیس انجمن اصول فقه حوزه و مرتضی نجفی قدسی رئیس دارالقرآن علامه طباطبایی در دفتر خبرگزاری رسا برگزارشد، ابعاد مختلف و ظرفیت های علم اصول در دین و علوم دیگر موردبررسی قرار گرفت.
در این نشست علمی تخصصی، حجت الاسلام والمسلمین سید صادق محمدی از برگزاری همایش "ظرفیت های علم اصول" در قم خبر داد و اظهار داشت: علم اصول به عنوان یکی از مهم ترین علوم حوزه ظرفیت آن را دارد که به آن با دیدی جهانی با آن نگاه شود.
وی با بیان معنای علم اصول که تبیین کننده گزاره های دینی است، افزود: انجمن اصول فقه حوزه با تشکیل پنج حلقه علمی با عناوین نقد و بررسی مسائل موصول، تاریخ موصول، اصول مقارن، فلسفه علم اصول و تطبیقات علم اصول مباحث علمی این علم را دنبال می کند.
تعویق برگزاری دوازهمین همایش ملی تاریخ شفاهی
همایش «سحاب رحمت» در کاشان برگزار می شود
همایش ملی "اندیشه های علامه طباطبایی" در دانشگاه بیرجند برگزار می شود
رئیس انجمن اصول فقه حوزه با تاکید بر جهان شمول بودن علم اصول تصریح کرد: باید به علم اصول فراتر از علوم حوزه نگاه کرد، زیرا این علم در حقیقت فهم منطق متن را به صورت عامل در برگرفته و تبیین می کند.
وی رسالت انجمن اصول فقه حوزه را معرفی این علم به آکادمی های مطرح جهان دانست و گفت: علم اصول قابلیت ورود به علومی از جمله مباحث تحلیلی زبان را داشته و با این کارکرد و با نگاه نو به علم تفسیر قرآن کریم ورود کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی ادامه داد: انجمن اصول فقه حوزه با این نگاه در دو سال گذشته به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار