وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تشکیل کمیته ای برای اجرای قانون جامع حمایت از معلولان به ریاست معاون اول رئیس جمهوری گفت: براساس آنچه در نخستین جلسه این کمیته مطرح شد قانون سه درصد استخدام معلولان در بخش های دولتی در حال انجام است و با رفع برخی مشکلات این قانون به صورت جدی تر اجرا خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظهر امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی زنان روستایی اظهار کرد: زنان روستایی یکی از مهمترین عوامل تولید کشور هستند و در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید تمام تلاش دولت در مسیری بوده تا از ظرفیت زنان روستایی به ویژه زنان سرپرست خانوار در حوزه تولید استفاده شود.
وی گفت: در جلسه امروز هیأت دولت گزارشی در این زمینه ارائه شد که براساس آن در حوزه مشاغل خانگی قریب به ۶۰ درصد مربوط به زنان روستایی است. همچنین از مجموع منابع موجود در فعالیت اشتغال پایدار روستایی حدود ۴۷ درصد آن را مجموعه زنان کشور در حوزه بخش های زیر ۱۰ هزار نفر و روستاهای کشور در اختیار دارند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: در جلسه امروز دولت تأکید شد که برای تقویت صندوق های تأمین مالی خرد روستاییان گام های موثرتری برداشته شود و شرایطی فراهم شود تا با رساندن محصولات تولیدی زنان روستایی به بازار وضعیت مطلوب تری برای ایجاد اشتغال پایدار در این قشر فراهم شود.
شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت روز عصای سفید، گفت: تحصیل کرده ترین قشر در جامعه معلولان کشور جامعه نابینایان هستند و دیروز جلسه مفصلی با کانون های مربوط به این قشر فرهیخته داشتیم. در این جلسه مشکلات و گرفتاری های امروز جامعه نابینایان را شنیدیم.
وی با اشاره به کسب رتبه زیر ۱۰۰۰ در کنکور سال جاری توسط ۳۳ نفر از جامعه معلولان کشور اظهار کرد: مایه افتخار است که در کنکور ۹۸، ۱۴ نفر از افرادی که رتبه زیر هزار کسب کردند از جامعه نابینایان کشور هستند. این آمار نشان می دهد که علیرغم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار