رئیس مرکز پژوهش های مجلس دلایل پنج گانه به وجود آمدن شرایط فعلی کشور را تشریح کرد.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران جنگ تحمیلی همزمان با نخستین روز هفته دفاع مقدس با حضور علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در جمع کارکنان این مرکز برگزار شد.
زاکانی در این نشست با تبریک آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: آن روزی که عراق به ما حمله کرد گمان می کردند 3 روزه یا 7 روزه تهران را اشغال می کنند اما امروز به لطف ایثارگری های رزمندگان اسلام، 40 سال است که کاری علیه کشور عزیزمان از پیش نبرده اند.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع خصوصی محدودی از بسیجیان و یادگاران دفاع مقدس، یادآور شد: ایشان در این جمع ناظر به مشکلات و تهدیدهای کشور به ویژه در حوزه مسائل فرهنگی، تاکید کردند که اگر هر کسی در هر جایی که هست خوب کار کند مشکلات رفع می شود.
بیشتر بخوانید
رییس مرکز پژوهش های مجلس توضیح داد: رهبر معظم انقلاب دفاع مقدس را به تابلو مینیاتوری تشبیه کردند که وقتی از دور به آن نگاه می کنیم بسیار بهجت آفرین است و وقتی هم که به آن نزدیک می شویم می بینیم که نقاش آن برای خلق چنین اثر هنری چقدر زحمت کشیده است.
زاکانی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این نشست تاکید کردند که هزاران کتاب باید نوشته شود تا ابعاد مختلف دفاع مقدس مشخص شود؛ ضمن آنکه جنگ با تمام سختی های خود در مقابل شرایط فعلی هیچ است؛ جنگ دوره جهاد اصغر بود و اکنون زمان جهاد اکبر است؛ رهبر انقلاب تاکید کردند که با همه سختی ها و تلاطم ها به طور یقین انقلاب به پیروزی خواهد رسید و اگر کسی هم همراه انقلاب نشود و خسته و منحرف شود، جوانان اجازه نمی دهند بار انقلاب روی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار