ساخت سریال تلویزیونی «آخرین موهیکان» به کارگردانی و نویسندگی کری فوکوناگا

روزیاتو سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰

کری فوکوناگا و نیکول کسل می خواهند نسخه تلویزیونی « آخرین موهیکان » (The Last of the Mohicans) را برای بخش تلویزیونی استودیو پارامونت بسازند. در اقتباس سینمایی مایکل مان در سال ۱۹۹۲، دانیل دی لوییس نقش اصلی را بر عهده داشت. در سال های اخیر، کسل اپیزودهایی از سریال «وست ورلد» (Westworld) و «کسل راک» (Castle Rock) را کارگردانی کرده و اخیراً نیز کارگردانی اپیزود پایلوت سریال جدید «نگهبانان» (Watchmen) را نیز بر عهده داشته است و فوکوناگا نیز در حال حاضر روی پروژه «باند ۲۵» (Bond 25)، جدیدترین فیلم در فرانچایز «جیمز باند»، متمرکز است.
فیلم «آخرین موهیکان» مایکل مان یکی از به یاد ماندنی ترین فیلم های حماسی است که در فرهنگ عمومی مردم رخنه کرده و بر اساس رمانی به همین نام نوشته جیمز فنیمور در سال ۱۸۲۶ ساخته شد. داستان فیلم در سال ۱۷۵۷ می گذرد و نبرد بین فرانسه و بومیان را روایت می کند که از آن با عنوان جنگ هفت ساله یاد می شود. در نسخه مایکل مان که بر اساس فیلم نامه فیلیپ دان برای فیلمی به همین نام ساخته جورج بی سیتز در سال ۱۹۳۶ تهیه شده بود، دی لوییس نقش ناتان پو ملقب به چشم عقابی (Hawkeye) را بازی می کند.
فیلم مان با بودجه ۴۰ میلیون دلاری ساخته شده و در باکس آفیس به فروش ۷۵ میلیون دلاری دست یافت و البته نقدهای بسیار مثبتی نیز دریافت کرد. در کنار دی لوییس، مادلین استو در نقش کورا مونرو، راسل مینز در نقش چینگاچگوک و اریک شیوگ در نقش یونکاس حاضر شدند. بر اساس ادعای مجله ورایتی، فوکوناگا و کسل برداشتی جدید از داستان «آخرین موهیکان» خواهند داشت. سریال تلویزیونی این دو به نسخه اورجینال کوپر وفادار بوده که روی شخصیت کورا- دختری دو ...