کتاب ها درباره «مادر امت» می گویند+دانلود

فارس نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲
پیامبر اعظم(ص)، رحلت حضرت خدیجه (س) را مصیبتی عظیم خواند و سال رحلت این بانوی عظیم الشأن و حامی بزرگ دیگر خود یعنی حضرت ابوطالب (ع) را عام الحزن یعنی سال اندوه نامید.

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت های دینی خبرگزاری فارس، دهم ماه مبارک رمضان سالروز وفات بزرگ بانویی است که پیامبر خاتم (ص) همواره از او به نیکی یاد می کردند. به گونه ای که از ام سلمه نقل شده است: «فلما ذکرنا خدیجة بکی رسول الله ثم قال خدیجة و أین مثل خدیجة صدقتنی حین کذبنی الناس و وازرتنی على دین الله و أعاننی علیه بمالها إن الله عز و جل أمرنی أن أبشر خدیجة ببیت فی الجنة من نصب الزمرد لا صخب فیه و لا نصب»؛ هر وقت ذکر حضرت خدیجه (س) می کردیم، رسول خدا(ص) گریان می شد و سپس می فرمود: خدیجه و کجاست مثل خدیجه؟ او در آن هنگام که مردم مرا تکذیب کردند، مرا تصدیق کرد و مرا با ثروت خود برای پیشرفت دین خدا یاری نمود. خدا به من دستور داد خدیجه را به قصر زمردی که در بهشت قرار دارد و هیچ رنج و زحمتی در آن نیست بشارت دهم. (بحار الانوار، علامه مجلسی رضوان، جلد ۴۳، صفحه ۱۳۱). به مناسبت سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س) به معرفی برخی کتاب ها پیرامون ویژگی های شخصیتی، سیره و جایگاه ایشان در ادامه می پردازیم:
*کتاب « مقام حضرت خدیجه در پیشگاه خدا و رسول اکرم » اثری از سید جواد حسینی
هدف از معرفی این کتاب، بیان مقامات خدیجه کبرى، بانوی فداکار و صبور اسلام، در پیشگاه الهی و نزد پیامبراکرم است.(دریافت  )
*کتاب « بر کرانه فضائل خدیجه (س) » اثری از علی امامی
هدف از معرفی این کتاب، نگاهی گذرا به فضائل خدیجه کبری بانوی فداکار است.(دریافت  )
*کتاب « ۱۶۰ پیشنهاد برای بزرگداشت حضرت خدیجه (س) » اثری از سید مجید نبوی
هدف از معرفی این کتاب، این است که با توجه به اینکه همه ما مدیون مادر مومنان حضرت خدیجه (س) از نظر معنوی و مادی هستیم. حداقل ...