دستگاه قضایی با قدرت از رونق تولید حمایت می کند

شبستان پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۷
رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: دستگاه قضایی با قدرت از رونق تولید حمایت و با فساد اقتصادی مبارزه می کند و واحدهای تولیدی که بنا به مشکلاتی تعطیل شده اند بایستی به چرخه تولید و فعالیت برگردند .

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در آیین تکریم ومعارفه رییس دادگستری شهرستان ابهر با اشاره به این موضوع که انسان دونوع قدرت یکی قدرت شخصی و دیگری بواسطه مسئولیت پیدا می کند و این قدرت در مسئولیت در جایگاه خطیر قضاوت و مسند کارگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی یک قدرت مضاعف تلقی می شود، گفت: اگر این قدرت مسئولیت برای خدمت به خلق خدا باشد یک سعادت و سروری است برای صاحب قدرت، اما اگر استفاده ناصحیح شود شقاوت و خسران برای شخص خواهد بود که همه بایستی به این مقوله دقت و اهتمام داشته باشند .
وی با بیان اینکه حل مشکلات و باز کردن گره های مردم یک توفیق الهی است، اظهار داشت: حرکت در این مسیر با استمداد از قرآن، اهل بیت (ع) و نماز خصوصا در مسند قضا و قضاوت بایستی سرلوحه همکاران و مسئولین قضایی استان باشد، چرا که حکم قاضی فصل الخطاب است و جایگاه قضاوت، جایگاهی بسیار حساس و بالاست .
رییس کل دادگستری استان زنجان درادامه خطاب به رییس جدید دادگستری شهرستان ابهر خاطر نشان کرد: درعین حفظ شأن و استقلال دستگاه قضایی همکاری، مشورت و تعامل با سایر دستگاه ها خصوصا شورای تأمین برای اتخاذ تصمیمات موثر در جهت خدمت به مردم به عمل آید چرا که برکت و توفیق در کارهای جماعت است .
صادقی نیارکی حمایت از تولید داخلی و اشتغال را از وظایف مهم دستگاه قضایی برشمرد و تصریح کرد: دستگاه قضایی با قدرت از رونق تولید حمایت و با فساد اقتصادی مبارزه می کند و واحدهای تولیدی که بنا به مشکلاتی تعطیل شده اند بایستی به چرخه تولید و فعالیت برگردند .
در این مراسم از زحمات پور رستم رییس سابق دادگستری تقدیر و بهروز عباسی به ...

سرخط اخبار