اینکه برخی محدودیت ها بازگردد اجتناب ناپذیر است. همانطور که ستاد ملی کرونا با ماهیت شهرستانی تصویب کرده است، اکنون ۶ استان به علاوه استان تهران درخواست هایی در این زمینه داشتند. این محدودیت ها در استان هایی مانند آذربایجان غربی اعمال شده است و مساجد، سینماها، مدارس و... با این اختیارات تعطیل شده است.

به گزارش جهان نیوز ، معاون کل وزارت بهداشت ضمن اشاره به افزایش موارد بروز و فوتی کووید-۱۹ در کشور، گفت: اینکه برخی محدودیت ها بازگردد اجتناب ناپذیر است و همانطور که ستاد ملی کرونا با ماهیت شهرستانی تصویب کرده است، اکنون شش استان به علاوه استان تهران درخواست هایی در این زمینه داشتند و حتی برخی موارد با این اختیار در استان هایی که درخواست داشتند با محدودیت مجدد مواجه شده اند.
ایرج حریرچی با اشاره به اینکه مجبور هستیم بازگشایی ها را انجام دهیم، گفت: اما وقتی بازگشایی ها انجام می شود باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم؛ اخیرا یکی از عواملی که منجر به مرگ و میر شده با توجه به فاصله یک ماهه از تعطیلات عید فطر و برگزاری جشن ها در برخی استان ها مانند خورستان، هرمزگان، بوشهر، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان که پیک های بیماری هم در آن ها است، سبب شده است که به آمار ۱۶۲ مرگ در روز (آمار روزانه فوتی های کرونا در روز گذشته) برسیم.
وی افزود: فرض کنید اگر این عدد ۱۶۲ مرگ را ضرب در تعداد روز های یک سال کنیم، با چه عددی از مرگ و میر مواجه خواهیم شد؟ حتی اگر آمار مرگ و میر روزانه به عدد ۱۰۰ هم برسد باز سالانه حدود ۳۶ هزار مرگ را به دنبال خواهد داشت.
وی در ادامه اظهار کرد: در خوشبینانه ترین پیش بینی ها، ۱۲ الی ۱۴ ماه دیگر ممکن است واکسن کووید۱۹ در دسترس باشد. در صورتی که اتفاق غیرمترقبه ای نیفتد که بعید به نظر می رسد؛ با این ویروس و این میزان فوتی روبه رو خواهیم بود.
کرونا جدی جدی آدم می کشد
افزایش موارد بستری بدحال و جوان
معاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه هیچ عامل ویروسی تاکنون در این مدت کوتاه کشته نداده است، خاطرنشان کرد: ...

عناوین مهم خبری